Archives post

Ambasada amerikane: Nuk do të ju japim viza individëve që janë të përfshirë në raste të korrupsionit

Qytetarët e Kosovës meritojnë një sistem drejtësie që mbanë individët përgjegjës për veprimet e tyre korruptuese. Lidhur me...

Gjilani merr një fitore thuajse të pavlerë.

Gjilani ka marrë një fitore thuajse të pavlerë ndaj Lirisë 4-0. Skuadra bardhëkuqe do të luaj në barazh këtë edicion dhe vetëm...

KMDLNj: SBASHK-u dhe Rrahman Jasharaj mbi ligjin e Kushtetutën

KMDLNj ka akuzuar SBASHK-un dhe kreun e saj, Rrahman Jasharajn, se janë mbi ligjin dhe kushtetutën e Kosovës. Duke e akuzuar për...

40 aksidente për një ditë në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend kanë ndodhur 40 aksidente trafiku. Prej tyre, 16 kanë qenë me të...

Pensionohet Tefik Dushica

Kolegë dhe bashkëpuntorë të Tefikë Dushicës, shprehën falënderimin dhe respektin për kontributin që ka dhënë për shumë kohë...

Prodhuesit vendorë përfitojnë nga taksa

Zbatimi i taksës 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina ka sjell si efekt rritje në industrinë e prodhimit...

Avni Behluli shkëlqeu në Qipro, paralajmëron ekspozitën personale në Shkup

Në Qipro është mbajtur një aktivitet dyjavor në kuadër të Simpoziumit “International Art Resident”, ku ndër artistë pamorë...