Archives post

PROFESORI MODEL – PA ASNJË MUNGESË E ME KLASËT MË TË MIRA NË SHKOLLË

...

Gjilan: Tre të arrestuar për vjedhje të rënda, njëri u prezantua edhe si zyrtar policor

Me 17 maj 2019, Janë arrestuar tre të dyshuar, shqiptar shtetas të Kosovës, dy me banim ne Gjilan dhe njeri nga Komuna e Prishtinës,...

Superndeshja në stadiumin e veçantë merr vëmendjen e ditës së sotme në Ligën e Parë

Sot prej orës 16:00 zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të këtij edicioni të Ligës së Parë. Skuadrat që do të...

Lëvizja Për Drejtësi kërkon fushata vetëdijësuese për trafik gjatë muajve të verës

Problematika që do shtjellojmë është njëra ndër sfidat kryesore që ka Kosova për të zvogëluar numrin e dëmeve material dhe jo...

Miliona euro për vetura luksoze, spitalet pa autoambulanca

Institucionet e vendit vazhdojnë të shpenzojnë shuma të mëdha parash për blerje të veturave luksoze, derisa thuajse të gjitha...

Vetëvendosje propozon hapat për adresimin e çështjes së gjenocidit serb

Lëvizja Vetëvendosje në një konferencë për media ka ngritur çështjen e dënimit të gjenocidit serb në Kosovë. Deputeti i kësaj...

Të dielen vihet gurthemeli i shtatores së kolosit të kombit, Abdullah Tahiri

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, z. Lutfi Haziri, të dielen (19 maj), në 20 vjetorin e rënies, vihet gurthemeli...