Archives post

Caktohet masa e paraburgimit ndaj katër të pandehurve

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...

Në Malishevë të Gjilanit, u shënua dita e shkollës “Abdullah Tahiri”

Është shënuar sot dita e shkollës fillore në Malishevë të Gjilanit, e cila e mban emrin e heroit të kombit, Abdullah Tahiri, në 20...

Gjilani nënshkruan memorandum mirëkuptimi me Shell Kosova për përkrahjen e fermerëve

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nënshkruar sot memorandum mirëkuptimi me përfaqësuesin e kompanisë Shell Kosova,...

Gratë kërkojnë përfaqësim të barabartë edhe në këshillat lokalë

Në një takim të grave në Gjilan, të organizuar nga Zyra për Barazi Gjinore, pavarësisht se pjesëmarrja nuk ishte e kënaqshme, iu...

KVRL dhe bashkëatdhetarja DJ Meri-n(Merita)ka mar një iniciativë për të grumbulluar-shperndare veshëmbathje për familjet në nevojë!

Te nderuar Po ju prezentojme me DJ Meri-n (Merita), Meri jeton dhe vepron ne Suedi mirepo keto dite gjendet ne Kosove ne qytetin e bukur te...

Kjo është gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Tejkalimi i shpejtësisë! Shoferi i automjetit lëvizë me shpejtësi 304 km/h në Autoudhën “Dr. Ibrahim Rugova” në zonën ku...

Caktohet masa e paraburgimit për posedim të narkotikëve

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...

Pensionohet aktori i njohur Ramadan Kurti!

Sot, aktori i Teatrit të Qytetit të Gjilanit, Ramadan Kurti, feston ditëlindjen e tij të 65-të! Teatri ynë, bashkë stafin e...

Qemajl Mustafa: Para sysh na del një botë tjetër. Bota e çiltërsisë së Dullës, guximi për ta thënë pa vonesë dhe pa hezitim atë që e mendonte!

Sot, ishin masive dhe të mira homazhet në Qendrën memoriale në Gjilan me rastin e 20 vjetorit të rënies së komandantit të ZOK...

Përshkak paknaqësive në zgjedhje e LDK-së në Perlepnicë kryetari i forumit rinor Besfort Fazliu jep dorhëqje!

DEKLARATË: Dje me date 19.05.2019 Janë mbajtur zgjedhjet e Ldk-së Në Fshatin Përlepnicë . Unë isha kandidat për kryetar të kësaj...