Archives post

Vajza e Qerimit Çoçaj dedikim emocional për prindin dhe afaristin human të njohur në qytetin e Gjilanit Qerim Çoçaj!

Teuta Çoçaj i ka dedikuar një shkrim të veçantë e cila rrëfen kohën kur prindi i saj punonte për familjen dhe qytetin e Gjilanit....

Gagica: Një lajm i mirë për nxënësit e Gjilanit.

Përmes një postimi në Facebook, Drejtori i Arsimit në Gjilan Nazim Gagica ka thënë se është bër prezantimi i projektit të...

Gjilani me projektin për orientim në karrierë, garanton profesionalizëm dhe punë në të ardhmen

Në Komunën e Gjilani është bërë sot prezantimi i projektit të këshillimit dhe orientimit në karrierë të nxënësve të 33...

Gjilanasja Remzije Sherifi, nderohet për kontributin në Skoci

Çmimi prestigjioz “Spotlight Award”, i dhënë nga “Scottish Women in Business” shtetases nga Kosova, Remzije Zeka Sherifit,...

Gjendet drogë te një i paraburgosur në Gjilan

Një të paraburgosuri në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan gjatë një kontrolle fizike i është gjetur substancë narkotike në rrobat...

Perimet nga Shqipëria në Kosovë, analizat s’kanë gjetur elemente të dëmshme

Vetëm gjatë një dite, së paku 30 tonë perime – kryesisht domate, tranguj e speca – importohen nga Shqipëria në Kosovë. Por,...

Publikohen datat e mbajtjes së provimit të Maturës Shtetërore

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim për caktimin e datave të mbajtjes së provimit të...