Archives post

Velekinca i thotë po “Tregut Moderrn!

Ky është positimi i shefit të grupit të LDK-së Avdyl Aliu Velekinca i tha PO projektit… Kryetari i Këshillit të Fshatit...

Pse emri i dëshmorit të kombit, Hamzit Jashari, nuk figuron në emërtimet e rrugëve në Pogragjë?

Mosrespektimi, mënjanimi dhe diskriminimi i emrit të dëshmorit të kombit, Hamzit Jashari, me rastin e emërtimit të rrugëve në...

Veseli reagon pas ftesave të Speciales: Do të kthehen të pafajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha se lufta e popullit shqiptar për të jetuar i lirë dhe i pavarur me dinjitet e...

Agim Veliu kryetar i LDK-së, Lutfi Haziri kandidat për kryeministër?

Zyrtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, janë afër arritjes së një marrëveshje që kryetari aktual i Podujevës, Agim Veliu të...

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se një person i moshës 60 vjeçare, ka kryer vetëvrasje, një person tjetër i moshës 27 vjeçare, si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike ka humbur jetën.

Dyshohet se më 20 korrik 2019, rreth orës 4h të mëngjesit, në komunën e Vitisë, një person i moshës 60 vjeçare, nga fshati...

Haziri: Përlepnicën po e bëjmë fshat model me investimet në infrastruturë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me zëvendësministrin e Infrastrukturës, Rexhep Kadriu dhe drejtorin e...

Haziri: Projektet kapitale, apo projektet milionëshe, janë program qeverisës për kushte të mira për qytetarët gjilanas

Kryetari i Komunës së Gjilanit e ka konfirmuar vazhdimin e agjendës së investimeve kapitale në ndërtimin e infrastrukturës në...

Drita afron ish-lojtarët e tyre në Shkollën e Futbollit, ja kush pritet ti drejtojë grupmoshat e këtij klubi

FC Drita ka afruar në Shkollën e Futbollit ish-futbollistët e tyre, të cilët tashmë ushtrojnë zejen e trajnerit dhe janë të...

Asfaltohet rruga për në fshatin Përlepnicë

Rruga nga Gjilani në drejtim të fshatit Përlepnicë ka filluar të asfaltohet, kjo rrugë pritet të përfundojë sot. E për t’i...