Archives post

Pa autobusa dhe pa zarfa, salla u mbushë PLOT

Nga tubimi madhështori i Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan. Pa autobusa dhe pa zarfa, salla u mbushë PLOT. Këtë e bënë qytetarët...

Pritje e ngrohtë në Tërpezë!

Pritje e ngrohtë në Tërpezë! Ndërtojmë të ardhmen për TY dhe SHTETIN. PDK1️⃣1️⃣2️⃣ Kadri Veseli ✔️1️⃣ Erlehta...

Zhegra me brohoritje të jashtëzakonshme e angazhim maksimal do ta kurorëzojë fitoren me 6 tetor

Zhegra me brohoritje të jashtëzakonshme e angazhim maksimal do ta kurorëzojë fitoren me 6 tetor. Zhegra e heronjëve sot ka mbajtur...

Madhështia e LDK’së në Malishevë, s’ka vend për jabangjitë

Tubim me përmasa madhështore është mbajtur në mbrëmjen e së hënës, nën organizimin e Malishevës dhe Malishëvës e Epërme dhe...

Qindra aktivistë të Cernicës e fshatrave përreth mirëpresin pesëshen e LDK’së

Qindra aktivistë, veprimtarë e simpatizantë të LDK’së në Cernicë, përfshirë edhe Vrapqiqin, Kravaricën dhe Gumnishtën, kanë...

Në Zhegrën e Agim Ramadanit dhe Idriz Seferit!

Në Zhegrën e Agim Ramadanit dhe Idriz Seferit! Ndërtojmë të ardhmen për TY dhe SHTETIN. PDK1️⃣1️⃣2️⃣ Kadri Veseli...

Gjilani vetëvendosi, të gjithë e duan Albinin kryeministër

Gjilani vetëvendosi, të gjithë e duan Albinin kryeministër Lëvizja VETËVENDOSJE! ka mbajtur tubimin e madh në Palestrën e sporteve...

Reagim nga Partia Demokratike e Kosovës

Qytetarë, mos i përkrahni brejtësit e komunës e të shtetit. Keqpërdorimi i pushtetit komunal vazhdon… Sikur përgjatë gjithë...

Shkon në 33 mijë numri i vëzhguesve të akredituar për 6 tetorin

Një javë para ditës së zgjedhjeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka akredituar grupin e radhës prej 17 mijë e 652 vëzhguesish. Sipas...

Nesër vazhdohet marshi i mbetur në gjysmë nga viti 1997

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim dhe Admovere do të mblidhen me 1 tetor te ish ndërtesa e rektoratit të Universitetit të...