Archives post

Nis heshtja zgjedhore

Minuti i parë pas mesnatës shënon përfundimin zyrtar të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Vendi tashmë...

Aksident trafiku me fatalitet në magjistralen Gjilan-Ferizaj, dyshohet për tre të vdekur

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Ferizaj, saktësisht në fshatin Budrigë. Indeksonline mëson nga...

Lutfi Haziri: Ju kërkon falje atyre që mbetën jashtë sallës!

Ju kërkoj falje krejt juve që keni mbetë jashtë sallës dhe në të njejten kohë, ju falënderoj pafund për mbështetjen enorme. Kjo...

Kurti: Do të fitojmë se duhet!

Lëvizja Vetëvendosje po e mban tubimin përmbyllës në Prishtinë tek sheshi “Skënderbeu”. I pari i këtij subjekti, Albin Kurti...

Haradinaj: Taksa 100 për-qind ka qenë e vështirë të mbahet

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se taksa prej 100 për-qind e vendosur ndaj produkteve të Serbisë ka qenë e...

Veseli: I kam dëgjuar qytetarët, e di çfarë i duhet Kosovës

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, ka mbajtur një fjalim shumë emocional në sheshin “Zahir Pajaziti”, para mija...

Bresalci i dha vulën fitores në Gjilan

Bresalci i dha vulën fitores në Gjilan Entuziazëm, vullnet e festë për fitoren e madhe të pas dy ditëve. E filluam fushatën me...

Këtu mund të shihni se në cilin vend do të votoni

Më 6 tetor ditë e dielë, qytetarët e Kosovës do t’iu drejtohen kutive të votimeve për të votuar kandidatët e tyre të preferuar...

Të bashkur jemi më të fortë për Kosovën 100% Shtet

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës, Fushatën elektorale e mbyllëm në Dobërçan, fshat ky model për ambient të pastër...

Haziri: Gjilanasit dhe krejtë Kosova sonte folën në formë të Referendumit

Gjilanasit dhe krejtë Kosova sonte folën në formë të Referendumit. Ky është reagim i qytetarisë. Duan jetë të dinjitetshme e...