Archives post

Çka e pret qeverinë e ardhshme të Kosovës?

Dialogu dhe procesi i normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë, pritet të jetë një nga sfidat kryesore edhe për qeverinë e...

Inspekcioni po i kontrollon tregjet për shitjen e drunjve, kaq janë gjobat

Kosova çdo vit në sezonën e dimrit përballet me shkatërrimin e madh të pyjeve. Kosovarët siç duket po e shohin shitjen e drunjve si...

Ekipi “Gjilani” zë vendin e parë në turneun e organizuar nga Handikos

Sot në Palestrën Sportive ‘Bashkim Selishta’ në Gjilan, shoqata “Handikos” ka organizuar turnirin e Basketbollit në Karrocë,...

Kujdes! Edhe qytetarët mund të dënohen nëse thyejnë heshtjen zgjedhore

Ligji për Zgjedhje ua ka ndaluar secilit person të bëjë fushatë për zgjedhjet nacionale. Pra, me Ligj është ndaluar çfarëdo...

Kastrati: Vetëm sot 20 shtëpi dhe një bunar në Gjilan

Dite shume e ngjeshur, fytyra te buzeqeshura, fjale te embla dhe urata e lutje te shumta nga 20 familje qe u bene me shtepi te reja. Para...

A do të mund të votoni ju që nesër i mbushni 18 vjet

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se në krahasim me zgjedhjet lokale të vitit 2017 lista e votuesve të 6 tetorit përmban...

Policia në Gjilan, jep detaje për aksidentin ku një person u godit nga vetura

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në Gjilan në mes të një veture dhe një biçiklete në rrugën “Marie Shllaku”. Zëdhënsi i...

Policia bën apel për kujdes të shtuar në komunikacion

Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në trafik për kujdes të shtuar pasi që nga mbrëmë deri sot në mesditë,...

Shabani: Në Komunën e Gjilanit mund të votojnë 103 mijë e 54 votues

Kurse, numri i atyre që votojnë për herë të parë, sillet diku në rreth 3 mijë votues. Ferid Shabani, kryesues i Komisionit Komunal...

Mbi 18 mijë vëzhgues do t’i përcjellin zgjedhjet

Koalicioni i OJQ-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” ka mbajtur një konferencë për medie lidhur me përmbylljen...