Archives post

Numërohen 92 për qind të votave në Gjilan, një rezultat i tillë nuk ishte pritur

Zgjedhjet e parakohshme nacionale të mbajtura të dielën, nga 92.25 për qind të votave të numëruara, e kanë nxjerrë Lëvizjen...

VJOSA OSMANI: Më me rëndësi është që PDK ka shkuar në opozitë

Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për kryeministre, ka thënë se sonte s’mund të flitet për fitues, pasi duhet të pritet deri në...

Shpend Ahmeti uron VV-në dhe LDK-në

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se rezultati pothuajse është i qartë dhe ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje dhe Lidhjen...

Simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje fillojnë festën në Gjilan

Tanimë janë numëruar diku 80% e votave totale nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Ndonëse ende ka kohë për një kthesë në rezultat,...

Kurti: Nesër ftoj LDK-në për të filluar bisedimet për qeverinë e re me mua Kryeministër

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë intervistën e parë pas zgjedhjeve parlamentare. Kurti në...

KQZ: Mbi 80% e votave të numëruara, prijnë LVV dhe LDK

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve po vazhdon me ritëm të mirë numërimin e votave, pasi deri më tash janë numëruar 70,16 përqind...

Kadri Veseli e pranon humbjen: PDK kalon në opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, njëherit kandidat i kësaj partie për Kryeministër të Kosovës, ka pranuar...

Ambasadori amerikan shprehet i lumtur që kosovarët votuan

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett, e ka quajtur ditë të madhe ditën e sotme duke e vlerësuar daljen e madhe të votuesve në...

Në Gjilan prin Vetëvendosja, ja sa është %

Në më shumë se 30 për qind të votave të numëruara në qytetin e Gjilanit, është duke prirë Lëvizja Vetëvendosje ndaj të gjitha...

60 % e votave: Vetëvendosje e merr epërsinë

Në numërimin e 60 për qind të votave, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë epërsinë ndaj LDK’së me 0.05 për qind të votave, që në...