Archives post

A janë këto shkëndijat e para të ‘prishjes pa e ndreqë’ të koalicionit LVV – LDK?!

Shkruan: Shefik Surdulli A janë këto shkëndijat e para të ‘ prishjes pa e ndreqë ‘ të koalicionit LVV – LDK?! Siç dihet...

Vetëm si një “hoxhë”, apo më shumë se kaq?!

Kohëve të fundit prania e hoxhallarëve në media televizive dhe institucione të ndryshme është rritur ndjeshëm. Arsyet dhe temat...

LAJMI I FUNDIT: Arrijnë tri transferimet e shumëpritura te Gjilani (FOTO)

Gjilani ka kryer përgatitjet e fundit para sfidës së javës së nëntë. Skuadra e Gentjan Mezanit do të përballet me Dukagjinin e...

A do të kthehet kosovari nga SHBA që premtoi 50 milionë euro nëse fiton Albin Kurti?

Menaxheri i shumë ndërmarrjeve të njohura i cili ndër të tjera ka punuar edhe në Bloomberg e NYFIX, para zgjedhjeve kishte dalur në...

Ismajl Kurteshi kërkon dorëheqjen e Lutfi Hazirit nga drejtimi i Gjilanit

Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi ka kërkuar zgjedhje lokale në Gjilan pas shpalljes së rezultateve...

Nesër sfidat e Gjilanit dhe Dritës, klubet gjilanase hyjnë për fitore

Dy skuadrat gjilanase do të zhvillojnë nesër ndeshjet në kuadër të javës së nëntë në Superligë. SC Gjilani pret në shtëpi...

GJILAN VETËVENDOSËS, FALEMINDERIT SHUMË QË GUXOVE

Ka përfunduar procesi i numërimit nga Komisioni Qendror Zgjedhor, me ç’rast rezultatet tregojnë për një fitore të thellë të...

Tifozët ankohen se nuk ka bileta për ndeshjen Kosovë – Mali i Zi, ato dalin në tregun e zi

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen kualifikuese në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ndeshja që zhvillohet më 14 tetor, do...

LAJM I FUNDIT: Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë – Mali i ZI

Takimi ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi që zhvillohet të hënën do të zhvillohet para stadiumit të mbushur me shikues. Kjo është...

Mustafa: Ju lus që të jemi bashkë dhe të vazhdojmë tutje

Te nderaur aktiviste e simpatizante te PDK, Te nderuar qytetare te Gjilanit, Ju falenderoj nga zemra per punen, sjelljen dhe angazhimin e...