Archives post

Haziri: LDK dhe LVV do të kenë numra të barabartë të deputetëve në Kuvend

Me gjasë, LDK dhe LVV do të kenë numra të barabartë të deputetëve në Kuvendin e Republikës. Rrjedhimisht, i bie që veç dy parti...

Lutfi Haziri: Partisë fituese i takon posti i kryeministrit!

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosvës Lutfi Haziri në RTV Dukagjini ka folur rreth rezultatit të zgjedhjeve të...

Zhegra dhe fshatrat rreth saj, i dhanë mbështetje të fuqishme LDK-ës dhe kandidatëve për deputet!

Shkruan: Kryetar i Nëndegës së LDK-së të Fshatit Zhegër, Muhadin Haziri Zhegra dhe fshatrat rreth saj , i dhanë mbështetje të...

Haziri: Nuk presim ndryshim rezultati nga votat e diasporës, bëjmë qeveri me 2/3 e votave

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, që ishte edhe shef i shtabit zgjedhor të kësaj partie në zgjedhjet e 6 tetorit, ka pranuar se kjo...

Kurti: Ose bëhet koalicioni VV-LDK ose shkojmë në zgjedhje prap

Kandidati për kryeministër nga rradhët e Vetëvevndosjes Albin Kurti ka thënë se ose do të bëhet një koaliconi mes partisë së tij...

Mustafa: Do të takohemi me Kurtin për bashkëqeverisje!

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar zgjedhjet e së dielës, derisa ka thënë se qytetarët ndëshkruan ata që qeverisën keq....

Kosnett takon edhe Mustafën

Ambasadori amerikane në Prishtinë, Philip Kosnett, ka takuar edhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Sipas një komunikate nga LDK, ata...

Kurti pret në takim ambasadorin Kosnett

Kryetari i Lëvizjes Vetëvrendosje, Albin Kurti, së bashku me nënkryetarin Besnik Bislimi, sot priti në takim Ambasadorin e ShBA-së...

Arben Bislimi më i votuari prej kandidatëve të PDK-së në Gjilan

Arben Bislimi sipas rezultateve preeliminare, është kandidati më i votuar në listen e kandidatëve të PDK-së në Gjila. Arben Bislimi...

PZAP vendos: S’ka rinumërim të votave

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka hedhur si të palejuara ankesat nga PDK-ja, LDK-ja e koalicioni Nisma-AKR-PD për...