Archives post

KQZ vendos për rinumërim të votave në 313 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për rinumërimin e 303 vendvotimeve. Ky vendim i KQZ-së vjen pas rekomandimit të Qendrës së...

15 më të votuarit e Vetëvendosjes në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje doli partia e parë në nivel të vendit në zgjedhjet e gjashtë tetorit. Fituese kjo parti doli edhe në komunën...

Vazhdojnë anëtarësimet në VETËVENDOSJE!

Vazhdojnë anëtarësimet në VETËVENDOSJE! Bashkëatdhetaret tona nga Zvicra, Sebahate dhe Albana Azizi sot janë anëtarësuar në...

Kaq vota u duhen kandidatëve për tu bërë deputet

Për tu bërë deputet nuk është punë e lehtë, sepse konkurrenca është e madhe jo vetëm jashtë partive por edhe brenda tyre, kur...

Vitia e Kamenica ndër komunat, që prijnë me numrin më të madh të votave të pavlefshme

Votuesit e Novobërdës, Skenderajt, Drenasit, Podujevës, Lipjanit, Rahovecit, Dragashit, Malishevës, Kamenicës dhe Vitisë janë ata...

Hetohet rasti i vjedhjes së dy motorëve në Goden të Gjilanit

Një qytetar shqiptar shtetas i Kosovës me banim në fshatin Goden, komuna e Gjilanit, ka raportuar në Policinë e Kosovës se persona...

Vjosa Osmani: S’ka tjetër alternativë, koalicionin VV-LDK e presin sfida

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani, i është drejtuar qytetarëve përmes një shkrimi në Facebook, me ç’rast...

Policia ndalon skuadrën e Cërvena Zvezdës të futet në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndaluar futbollistët e ekipit serb “Crvena Zvezda” të futen në territorin e Republikës së Kosovës. Mediat...

Serbët dalin për ta pritur Cërvena Zvezdën, Policia e Kosovës, do t’i kthejë mbrapa futbollistët!

Federata e Futbollist të Kosovës (FFK) nuk dhënë dritën jeshile që klubi i njohur serb, Crvena Zvezda të zhvillojë një ndeshje...

Ther me thikë një burrë, arrestohet një grua në Gjilan

08.10.2019 , rreth orës 08:30 E dyshuara F.K.SH me banim këtu në Gjilan, dyshohet se ka shkuar tek vendi i punës ku punon ish i dashuri...