Search
Sunday 31 May 2020
  • :
  • :

Sot SC Gjilani vs KF Vllaznia Pozhoranit zhvillojnë ndeshjën e radhës e vlefshme për pikë.

Gjilani dhe Vllaznia e Pozhoranit sot dontë përballen për herën e tretë në Vala Superliga e Kosovës, Gjilani do të luaj si vendas në këtë ballafaqim.

Gjilani kërkon fitorën e radhës pas asaj humbje turpëruse nga Besa e Pejës, edhe kësaj here Tifozët Skifterat do të bojkotojnë ndeshjën e Gjilanit pasi ata kërkojnë dorëheqjen e Arbnor Morinës.

Ata vazhdojnë ende ta bëjnë këtë pasi Gjilani u eliminua nga Kupa e Kosovës dhe rezultatet e dobëta nga Arbnor Morina ata kërkojnë dorëheqjen, tifozë Skifterat nuk heqin dorë nga kjo kërkes për ta larguar atë, për shkak se ata thonë se nuk i ka përmbushur premtimet e dhëna mbas atyre investimeve të mëdha dhe në fund nuk ka asnjë rezultat që ka premtuar vetë siq thonë ata ish trajneri i tyre Arbnor Morina.

Sot nga ora 14:00 në Stadiumin “ Agim Ramadani “ do të luhet përballja ndërmjet Gjilanit dhe Vllazniaë së Pozhoranit.