Search
Thursday 4 June 2020
  • :
  • :

Lajme të mira për Bekim Isufin para ndeshjes ndaj Malmos

Drita të martën do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në histori, derisa në kuadër të rrethit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve do të përballet me Malmon nga Suedia.

Për këtë sfidë trajneri Bekim Isufi nuk do të mund të llogaritë në Fidan Gërbeshin, i cili u ndëshkua me karton të kuq në duelin e rrethit paraprak ndaj Lincoln.

Por, lajme të mira vijnë për Ardian Limanin, i cili pavarësisht se mori dy kartonë në fazën paraprake do të ketë mundësi që të paraqitet në këtë ndeshje, shkruan Gazetasheshi.com.

Kështu me shumë mundësi repartin e mbrojtjes do ta formojnë dyshja Ardian Limani – Lirido Leci, ndërkohë që Arbër Shala pritet të zhvendoset në krahun e majtë, ndërsa Viktor Kuka në krahun e djathtë.

Lajm tjetër i mirë për kryetrajnerin gjilanas është edhe regjistrimi i sulmuesit Betim Haxhimusa për këtë ndeshje, i cili për shkak të dokumentacionit mungoi në turin paraprak.

I gatshëm pritet të jetë edhe mesfushori i ardhur nga Gjilani, Zgjim Mustafa.

Dueli i parë ndërmjet Dritës dhe Malmos pritet të zhvillohet më 10 korrik në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë me fillim nga ora 20:45.