Search
Thursday 4 June 2020
  • :
  • :

Gjilani merr një fitore thuajse të pavlerë.

Gjilani ka marrë një fitore thuajse të pavlerë ndaj Lirisë 4-0.

Skuadra bardhëkuqe do të luaj në barazh këtë edicion dhe vetëm një mrekulli mund t’i shpëtojë ata.

Ekipi i drejtuar nga Gentjan Mezani është rikthyer te fitoret pas tetë ndeshjeve.

Fiton Hajdari dhe Keita Razak ishin dy realizuesit e Gjilanit në pjesën e parë.

Ndërkohë pasi kaluan një orë lojë Ansi Nika realizoi për 3-0.

Sulmuesi afrikan Keita Razak realizoi golin e dytë personal në minutën e 69-të duke ngritur në 4-0 rezultatin.

Njëherit ky ishte edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes me Gjilanin që merr një fitore thuajse të pavlerë.

Gjilani pas 31 javëve zë pozitën e 10-të në tabelë me 38 pikë.