Search
Sunday 31 May 2020
  • :
  • :

Category: Lajme

Nesër mblidhet kryesia e LDK’së, vendos për emrat e ministrave

Pasi Gjykata Kushtetuese i ka dhënë të drejtë formimit të qeverisë Hoti, LDK ka thirrur për nesër mbledhjen e kryesisë, ku do të...

Hapet peticioni i VV-së për shpalljen e zgjedhjeve

Lëvizja Vetëvendosje edhe zyrtarisht ka nisur peticionin për të kërkuar zgjedhje. Siç bëhet e ditur, në peticion janë të...

Ismajli: Ky projekt e dimë që do ti pengoj dikujt politikisht, mirëpo është i domosdomshëm

Vazhdimi i zgjerimit të rrugës nga Furra “Vëllezërit Çoçaj”, në drejtim të Qendrës së Gjilanit, përveç se i shërben...

FC Drita nënshkruan me njërin ndër mbrojtësit më të mirë në vend

Klubi Futbollistik “Drita” dhe kapiteni i kësaj skuadre Ardian Limani e kanë zgjatur jetëgjatësinë e tyre së bashku për të...

Ka vdekur nëna e Selami Osmani – Bezit, ikonës së futbollit gjilanas

Me keqardhje mora lajmin për kalimin në amshim të Fatimes, nënë e atdhetarit dhe humanistit të madh, Selami Osmanit – Bezi,...

Ismajli: Po punojmë për të siguruar qasje të barabartë personave me aftësi të kufizuara

Të dashur qytetarë, Bashkë me Komitetin Konsultativ për Persona me Aftësi të kufizuara, vizituam lagjen Dardania, për të parë nga...

Kosova merr vendim javën e ardhshme për hapjen e kufijve

Shefi i kabinetit në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ambientit, Alban Zogaj ka deklaruar se në javën e parë të qershorit do...

BQK shtynë pagesën e kredive, s’duhet të ketë kamatë

Duke marrë parasysh situatën e krijuar për shkak të përhapjes së infeksionit Covid-19, Banka Qendrore e Republikës së Kosovës...

Rriten çmimet e derivateve në Kosovë

Edhe pse çmimet e derivateve të naftës në Kosovë ishin të larta, ato sërish kanë shënuar ngritje. Aktualisht në Kosovë çmimi i...

Vetvendosje me peticion kërkon zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje me peticion do të kërkojë zgjedhje. Sekretarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vlora Haxhimurati, dhe Liburn Aliu,...