Search
Sunday 31 May 2020
  • :
  • :

Category: Shendetesi

Si të eleminoni celulitin brenda 10 ditësh

Tani që është ngrohur paksa koha, të gjithë kemi filluar të veshim gjëra më të lehta dhe të ekspozojmë pak më shumë lëkurë....

Për një Trup Ideal

1. 10 minuta Nxemje duke vazhduar me stervitje kardiovaskulare (aerobie) per 30 minute deri ne 1 ore. (per ato individe qe sapo kane...

A e dini cilët janë 10 ushqimet më të shëndetshme në botë?

Cilët janë ushqimet më të shëndetshme në botë? Një pyetje shumë e rëndësishme nëse duam që të kujdesemi për shëndetin tonë...

Truri preferon qëllimet afatshkurtra, këtu dhe pse

Truri përpunon informacione mbi suksesin dhe dështimin ndryshe. Nëse i jepni më shumë mundësi për t’u marrë me sukses, ai do...

Zhan Mitrev JEP RECEPTIN E JASHTËZAKONSHËM për Zemrën dhe Kancerin (RECETA)

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër...

Zhan Mitrev JEP RECEPTIN E JASHTËZAKONSHËM për Zemrën dhe Kancerin (RECETA)

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm. I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër...

Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar

Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen, emocionet dhe...

Pija që zvogëlon rrezikun e sulmit në zemër

Hulumtimi i fundit zbuloi disa gjëra shumë interesante rreth pijeve të preferuara. Konsumi i përditshëm i pijeve kakao zvogëlon...

Vitamina D forcon shëndetin kardiovaskular

Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duke përdorur...

Ushqimi që po ndikon në përhapjen e kancerit

Shkencëtarë nga Cambridge kanë vlerësuar se ushqimi mund të ndikojë në rritjen dhe përhapjen e kancerit. Studime të realizuara tek...