Posts by: RadioStar

SAPO U ZGJODH KRYETAR I PDK-SË NË GJILAN, SHKARKOHET EDHE QEMAJL MUSTAFA

As dy muaj pasi u rizgjodh kryetar i degës së PDK-së në Gjilan, Qemajl Mustafa është shkrakuar sot nga kryetari i partisë, Kadri...

Të enjten Gjilani nis fazën e parë të dezinsektimit, apelohen bletarët që t’i mbyllin shtëpitë e bletëve

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Gjilan, të enjten hënën fillon me fazën e parë të dezinsektimit hapësinor, e...

KADRI VESELI SHKARKON TË GJITHË ZYRTARËT ME AKTAKUZA TË PDK-SË

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vendosur t’i shkarkojë të gjithë të emëruarit publik në institucionet e Kosovës, që vijnë...

Konjufca: Çka ka kryeministri që nuk e thërret mbledhjen?

Janë krijuar kushtet që të mblidhet me urgjencë Këshilli i Sigurisë i Kosovës. Sepse në zyren e Presidentit të shtetit është...

Myftiu Tërnava dhe Kryetari i KBI-së z. Naim Aliu, vizituan Kompanin GLOBI M.I

Kryetari i Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, qëndruan në...

Këshilli i Ministrave të Be-së dëshpëron Kosovën: Nuk ka viza, taksa të hiqet menjëherë, kritika të mëdha Qeverisë

I ashpër dhe shumë kritik për Qeverinë e Kosovës dhe shtegun nëpër të cilin po ecën Kosova drejt integrimeve evropiane është...

Zeka: Mesazh për të gjallët

Nga Izmi Zeka Mesazh për të gjallët Një portret i luftëtarit duke bartur në shpinë shokun gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare...

Livoçi Ulët zgjodhi Këshillit e Fshatit, mbi 300 pjesëmarrës në proces

Me mbi 300 pjesëmarrës, Livoçi i Ulët ka zgjedhur të hënën në mbrëmje Këshillin e Fshatit të përbërë prej shtatë...

LDK autentike do të triumfojë dhe do të shkund nga supet e saj ata të cilët iu bënë barrë dhe e turpëruan atë!

Ne, brezi i Republikës, me keqardhje të madhe e shohim rikthimin e skenave të karrigeve në proceset zgjedhore të LDK- së! Akte...

Humb jetën tragjikisht, me motoçikletë përplaset për veturën e parkuar

Më 16 qershor 2019 rreth orës ‪23:40‬, Policia e Kosovës ka pranuar një informatë se ka ndodhur një aksident trafiku, në fshatin...