Posts by: RadioStar

Lutfi Haziri bashkë me djalin e Abdullah Tahirit, e vendosën gurthemelin e shtatores së kolosit të kombit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës...

VV nderon Abdullah Tahirin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan Nevzad Isufi, i shoqëruar nga deputeti Shemsi Syla, asambleistë, anëtarë të kryesisë...

Kërkohet paraburgim ndaj 5 personave, të cilët dyshohen për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave narkotike

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme, më 18 maj 2019, rreth orës 20:30 minuta, ka ndaluar 5 persona, në mesin e...

Komandanti im, ti na mësove si duhet liria

Shkruan Izmi Zeka Komandant neve të gjallëve mos na merr për të madhe. Jemi krijesa njerëzore.Mund edhe të gabojmë. Mund edhe të...

Gjilani nis aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit, Abdullah Tahiri

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të...

Arbër Ismajli: Masakra në Burgun e Dubravës, do të mbetet gjatë në historinë e kombit tonë, si kujtim i dhimshëm i një orkestrimi makabër e barbarë të regjimit të Millosheviqit!

Kujtimi për ata të cilët u flijuan në dobi të atdheut është nderë dhe obligim institucional, e shoqëror! Masakra në Burgun e...

PROFESORI MODEL – PA ASNJË MUNGESË E ME KLASËT MË TË MIRA NË SHKOLLË

...

Gjilan: Tre të arrestuar për vjedhje të rënda, njëri u prezantua edhe si zyrtar policor

Me 17 maj 2019, Janë arrestuar tre të dyshuar, shqiptar shtetas të Kosovës, dy me banim ne Gjilan dhe njeri nga Komuna e Prishtinës,...

Superndeshja në stadiumin e veçantë merr vëmendjen e ditës së sotme në Ligën e Parë

Sot prej orës 16:00 zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të këtij edicioni të Ligës së Parë. Skuadrat që do të...

Lëvizja Për Drejtësi kërkon fushata vetëdijësuese për trafik gjatë muajve të verës

Problematika që do shtjellojmë është njëra ndër sfidat kryesore që ka Kosova për të zvogëluar numrin e dëmeve material dhe jo...