Posts by: RadioStar

Kryetari Haziri uron gjilanasit me rastin e ndërrimit të motmoteve

Gjilan, 31 dhjetor 2016 – Me rastin e ndërrimit të motmoteve, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ua ka uruar të gjithë...

LDK e Gjilanit mbështetë Lutën në realizimin e projekteve milionëshe për Gjilanin

Strukturat e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, përfshirë kryesinë, kryetarët e nëndegëve,Forumin e Gruas dhe...

52 lëndë të natyrës së korrupsionit zgjidhen brenda vitit 2016 30/12/2016

Gjykata Themelore e Gjilanit edhe këtë vit ka vazhduar me një trend pozitiv të zgjidhjes së lëndëve, njëherët duke i dhënë...

Gjilani organizon mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të Agim Rexhepit

Gjilan, 30 dhjetor 2016 – Me rastin e ndarjes nga jeta të figurës së shquar politike në Gjilan dhe ish-drejtorit të Drejtorisë...

Lutfi Haziri: Gjilanin, viti 2017 e gjen pa borxhe ndaj operatorëve dhe me 29 milionë euro investime

Gjilan, 30 dhjetor 2016 – Nën udhëheqjen e kryetarit Lutfi Haziri, Bordi i Drejtorëve i Komunës së Gjilanit ka mbajtur sot mbledhjen...

Kapen hajnat e telefonave

Dite me pare ne nje shtepi ne Gjilan ishin vjedhe 114 cope telefona te llojit Iphone,Samsung, LG dhe nje sasi e te hollave ku sipas...

Kuvendaret e Gjilanit miratojne rregulloren per taksa komunale

Gjilan, 29 dhjetor / Kuvendi Komunal i Gjilanit, të enjten, në mbledhjen e fundit për këtë vit, ka miratuar rregulloren për taksa,...

Musafiri yne-Kryesusje e Kuvendit Komunal z.Valentina Bunjaku Rexhepi

Sonte ne kuader te emisionit tone “Musafiri yne ” ne studion tone kemi te ftuar Kryesuesen e Kuvendit Komunal te Gjilanit me te...

Komunitetet në Gjilan vlersojnë se shoqëria kosovare ka bërë hapa të mëdhejnë në integrimin e tyre

Gjilan, 27 dhjetor / Komiteti për Komunitete e ka përmbyllur orarin vjetor të aktiviteteve me konstatimin se Gjilani është bërë një...

Kadriu dhe Junuzi pritèn nè takime luginasit qè jetojnè nè Kosovè

Qytetarèt luginas qè jetojnè nè Kosovè vizituan ZPMB-në ku u mirèpritèn nga Kushtrim Kadriu- Kryetar i Levizjes Qytetare...