Posts by: RadioStar

Antigona Kqiku po i trajtojmë problemet e qytetareve në komitete për të percjellë tek kuvendarët për ti zgjidhur problemet!

Drejtoria per Sherbime Publike ka pranuar kerkesen e ardhur permes zyres se Kryetarit ! E cila me pastaj ne Komiteti per Sherbime...

Gjilani afër marrëveshjes me futbollistin e njohur (FOTO)

Gjilani është një nga skuadrat më të dobësuara gjatë kësaj vere, Por, drejtuesit e Gjilanit, pas emërimit të trajnerit të ri...

Xhaka e Shaqiri, një superterapi reale sociale që zbuloi inferioritetin tonë kombëtar e shtetëror

Sociologu Fadil Maloku e ka shkruar në tri pika reagimin pas golave të shqiptarëve të Zvicrës. Ky është artikulli i plotë e pa...

Këta janë zyrtarët publik të cilëve do t’u hetohet pasuria

Në ambientet e Agjencisë Kundër Korrupsionit sot është kryer tërheqja e shortit për zyrtarët e lartë publik që do t’i...

Oda Amerikane kërkon mosndryshimin e ndalimit të importit të veturave

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka shprehur shqetësimet e saj në lidhje me iniciativën e ndërmarrë nga Komisioni Parlamentar për...

Lincoln – Drita, ja kë e favirozojnë bastoret

Gjilanasit do të përballen sot me kampionin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps FC në finalen e raundit paraeliminator të Ligës së...

Ky është çmimi që iu nda Qytetit të Gjilanit

Qyteti i Gjilanit, i udhëhequr nga Lutfi Haziri,është shpall fitues i grantit të MAPL në vlere prej 77 mije euro, si rezultat i punes...

Rexhep Kadriu Urime Kosaqë!

Pas shumë zvarritjesh nga institucionet, dhe pritjeve e durimit nga banorët, sot rifilluam punimet në rrugët e fshatit Kosaqë. Bashkë...

Kosovarët preken nga sëmundjet e veshkave, 850 pacientë në dializë

Kosovarët çdo ditë e më shumë po rrezikohen nga sëmundjet e veshkave. Numri i pacientëve të cilët po preken nga këto sëmundje...

Lutfi Haziri ka disa fjalë për Januzaj

Lutfi Haziri ka disa fjalë për Januzaj Edhe Adnani na bëri krenar sonte👏 Urime edhe për FC Prishtina për rezultatin pozitiv në...