Posts by: RadioStar

Një punëtor i KEK-ut, ka vdekur në vendin e tij të punës

Një punëtor i KEK-ut, ka vdekur në vendin e tij të punës, njofton Sindikata e Re e Korporatës Energjetike të Kosovës. Siç bëhet...

Mbi 28 mijë tiketa me dënim 500 euro për shoferët e pakujdesshëm

Policia e Kosovës vazhdon të kërkojë dhe njëherit të apelojë tek të gjithë pjesëmarrësit në trafikun rrugor që të ju...

Vetë-plagoset një person në Gjilan, dërgohet në QKUK

Raportohet se për shkaqe të panjohura është vetë plagosur me arme zjarrit i dyshuari mashkull shqiptar. I dyshuari është dërguar...

“Kur Zoti Krijoi Nënën”

Një herë e një kohë, Zoti i mirë kishte vendosur të krijonte… nënën. Kishte gjashtë ditë që punonte pa reshtur, kur ja aty, u...

Punëtori 41 vjeçar i shkollës nga Presheva dhunon një 13 vjeçare!

Një punëtor i shkollës fillore “Zenel Hajdini” të fshatit Raincë të Preshevës, ka përfunduar në pranga, pasi që, dyshohet se...

Moti për 5 ditët në vijim

Apel për ndihmë

Amari Arlind Leka nga Gjilani ka lind me 29.12.2017 dhe gjindet ne inkupator dializor. Ju ftoj te mbeshtetni kete iniciativ per femiun e...

Apel për ndihmë

Amari Arlind Leka nga Gjilani ka lind me 29.12.2017 dhe gjindet ne inkupator dializor. Ju ftoj te mbeshtetni kete iniciativ per femiun e...

Sulmohet gazetari Kosovarë përmes një postimi në Facebook

Gazetar i Kosovës është sulmuar nga një faqe e Facebook-ut ku atë e quajn UDB-ash si dhe pjell e keqe e serbis si dhe në postimin e...

Autoritetet e Kosovës nuk dorëzojnë dokumentacionin lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç

Prokurori i Kosovës Aleksander Ljumezi tha sot se ka prova për vrasjen e Ivanoviç: Prokuroria për Krimin e Organizuar njoftoi sot se...