Posts by: RadioStar

Myftiu i Beogradit: Kosova është djep i Serbisë

Myftiu i Serbisë, Mustafa Jusufspahiq ka deklaruar se Bashkësia Islame e këtij shteti e respekton presidentin, Aleksander Vuçiq dhe...

Ashpërsimi i energjisë elektrike në këtë kohë është mjaftë shqetësuese për vendin.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, së bashku me përfaqësuesin e Komitetit për Energjetikë, Naim Hoxha kanë...

Lutfi Haziri: LDK e ka realizuar ëndrrën shekullore të shqiptarëve – bërjen e shtetit të Kosovës

Me një manifestim madhështor, Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan ka shënuar 28–vjetorin e themelimit, në të cilin pos...

Kosovë ndodhën 101 aksidente trafiku.

Kishte të lënduar dhe dëme materiale. Gjatë kësaj jave tipike dimërore me të reshura bore në Kosovë ndodhën 101 aksidente...

Në vitin 2017 27 vrasje

Sipas Policisë së Kosovës në vitin 2017, kanë qenë 27 vrasje, ndërsa në vitin 2016, një vrasje më pak, 26. “Disa raste të...

Ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit Valdet Zeqiraj

Lajmin për vdekjen e të riut e ka konfirmuar një i afërm i tij. “Me dhimbje të thellë morëm lajmin e hidhur se ; bashkë familjari...

Rikthehet në punë sistemi i zhdoganimit

Sistemi për zhdoganim të mallrave ‘ASUCUDA’ pas një pune prej gjashtë ore të IT-së së Doganës së Kosovës, tashmë është...

Pse është i shëndetshëm çaji i gjelbër

Çaji i gjelbër fitohet me përpunimin e fletëve të bimës së çajit “Camellia sinensis” – shkurres së lartë me gjethe të...

Ndryshojnë temperaturat në vendin tonë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu....

Shifër e lartë e gjobave që ka shqiptuar nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës me njësitet e saj, me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve, në vazhdimësi...