Category: Lajme

Mollëkuqet, do të jenë çdoherë në mbështetjen të fëmijëve me nevoja të veçanta

Mollëkuqet, do të jenë çdoherë në mbështetjen të fëmijëve me nevoja të veçanta që këta të gëzojnë të drejtën për...

Me shkas Parlamenti i Kosovës, miratoi sot projekt-rezolutën, nuk përfshiu Krahinën e Preshevës!?

Në Projekt-Rezolutën do të duhej të përfshihet edhe Krahina e Preshevës! Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Sot,Parlamenti i Kosovës,...

PËRFUNDON AKSIONI, LARGOHEN 803 DEPONI ILEGALE MBETURINASH

Fushata tre mujore për pastrimin e Kosovës, e filluar më 15 shtator, ka përfunduar sot pas 3 muajve të aktiviteteve të shumta në...

Ky është serbi i vetëm që e njeh dhe e përgëzon Ushtrinë e Kosovës

“Kosova si vendi do të ketë mbrojten e vet. Ky popull meriton siguri dhe mbrojte. Me ushtri jemi sigurt një herë e përgjithmonë”,...

Gjendet personi i humbur nga Gjilani

Është gjetur personi i humbur në pasditen e sotme një person nga Gjilani, i cili është shpallur i humbur që nga Policia e Kosovës....

Gjest i madh i Dritës (FOTO)

Kryesia e klubit të Dritës së bashku me disa lojtarë, me rastin e festave të fundvitit vizituan qendrën e kujdesit ditor PEMA në...

Glauk Konjufca i kërkon falje publikisht elektoratit të VV-së

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca ka kërkuar falje publike për elektoratin e lëvizjes Vetëvendosje për futjen në...

Drejtoria e Arsimit dhe Qeveria e Luksemburgut nënshkruan marrëveshjen për Shkollën “ Mehmet Isai”-Gjilan.

Ky Memorandum i Mirëkuptimit është nënshkruar nga Drejtori i Arsimit z. Nazim Gagica dhe z. Daniele Passalacqua Këshilltar Kryesor i...

Zhduket një person në Gjilan

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se në Gjilan është zhdukur një burrë. Rastin në polici e ka raportuar djali...

Sot në orën 14:00, seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit

Sot në orën 14:00, Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshëm për rezolutën e paraqitur nga koalicioni PAN dhe PSD, sipas...