Category: Lajme

Gjilan: Godet me veturë biçiklistin dhe ikë

Të enjten në fshatin Malishevë të Gjilanit, raportohet se një i dyshuar i panjohur duke lëvizur me veturë, ka goditur një...

Reagon asambleistja Shabani: Mirënjohja duhet të vie vetëm nga qytetarët e Gjilanit.

Lidhur me mirënjohjen e dhënë nga Shtëpia e Bardhë përkatësisht nga dr.Otto F.Von Feigbenlat i cili u dekorua ambasadori nderi nga...

Punëtorët e Postës së Kosovës sot në grevë të përgjithshme

Sindikatat e punëtorëve të Postës së Kosovës kanë njoftuar se sot do të mbajnë grevë të përgjithshme. “Sindikatat e...

Lutfi Haziri i dorëzon detyrën e kryetarit Rega Aliut për 24 orë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dorëzuar sot pozitën Rega Aliut, e cila do ta ushtrojë këtë detyrë për 24 orë...

Drita bën gati ‘bombën’, afër transferimit të madh (FOTO)

Skuadra e Dritës po vazhdon konsolidimin për dy ndeshjet me Malmon në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së...

A do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në qytetin e Gjilanit

Gjilan Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje...

Presidenti i Dritës komenton fitoren e rivalit, Prishtinës

Presidenti i klubit të Dritës, Valon Murseli i është gëzuar fitores së Prishtinës në Ligën e Evropës pavarësisht rivalitetit në...

Moti mbi vendin tonë

Për sot parashikohet mot kryesisht me diell. Temperaturat do të jenë nga 16 deri në 31°C.

Murseli: Të martën do të vendosim rekord historik

Skuadra e Dritës do të luajë të martën me 10 korrik me Malmon me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Adem Jashari’. Interesimi...

Gjilan, arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje dhe posedim të drogës

Njësitet patrulluese nga stacioni Policor i Gjilanit, gjatë kohës kur po patrullonin në rrugën “Idriz Seferi” gjatë kontrollimit...