Category: Lajme

Në Gjilan nis manifestimi maratonik “Flaka e Janarit 2017”

Gjilan, 11 janar 2017 – Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nisur sot manifestimi tradicional,...

Haziri kërkon vetëpërmbajtje nga të gjitha palët në kompaninë “Eco-Higjiena”

Gjilan 5 janar 2017 / Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kërkuar vetëpërmbajtje nga të gjitha palët kompaninë...

Lutfi Haziri beson se do t’i realizojë projektet e mëdha të parapara për këtë vit

Gjilan, 5 janar 2017 – “Sot në Komunë ka filluar normalizimi i aktiviteteve dhe i angazhimeve konkrete në përputhje me programin e...

Të gjitha rrugët e Gjilanit janë të hapura dhe të kalueshme

“Komuna e Gjilanit është mbuluar sot me borë, mirëpo operatori i kontraktuar nga Komuna, është duke punuar dhe të gjitha rrugët...

Vazhdon avazi i vjeter në Kompanin “Ecohigjiena”

Odisejada e punëtorëve te Ecohigjiena-s po vazhdon.Edhe përkundër premtimit se asnjë punëtor nuk do të largohet nga puna i...

Haziri: 2017-ta, vit i kthesave të mëdha në infrastrukturën e Gjilanit dhe vit që i kushtohet heroit Idriz Seferi-it

Gjilan, 1 janar 2017 / Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, natën e ndërrimit të moteve, e ka kaluar së bashku me familjen e...

Kryetari Haziri uron gjilanasit me rastin e ndërrimit të motmoteve

Gjilan, 31 dhjetor 2016 – Me rastin e ndërrimit të motmoteve, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ua ka uruar të gjithë...

LDK e Gjilanit mbështetë Lutën në realizimin e projekteve milionëshe për Gjilanin

Strukturat e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, përfshirë kryesinë, kryetarët e nëndegëve,Forumin e Gruas dhe...

52 lëndë të natyrës së korrupsionit zgjidhen brenda vitit 2016 30/12/2016

Gjykata Themelore e Gjilanit edhe këtë vit ka vazhduar me një trend pozitiv të zgjidhjes së lëndëve, njëherët duke i dhënë...

Gjilani organizon mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të Agim Rexhepit

Gjilan, 30 dhjetor 2016 – Me rastin e ndarjes nga jeta të figurës së shquar politike në Gjilan dhe ish-drejtorit të Drejtorisë...