Category: Magazina

EKSKLUZIVE: Spiuni serb i përfshirë në atentatin ndaj Ziadin Selës dhe deputetëve tjerë

Goran Zhivaleviq, ish-zëvendësdrejtor i Agjencisë Informative të Sigurisë – BIA, tani oficer i saj aktiv që punon në Ambasadën...

Reportazhi i mediave angleze në Kukës, pse ikin fëmijët shqiptarë në Angli

Në sheshin e lojrave jashtë shkollës 9-vjeçare Skëndërbeu, grupe djemsh qëndrojnë në rreth, duke nisur një lojë futbolli dhe...

Qindra artdashës në këmbë e përcollën shfaqjen “Ikja nga Gjermania”

Gjilan, 27 janar 2017 – Në mbrëmjen e katër të Festivalit të Dramës Kombëtare “Talia e Flakës”, e cila po mbahet në kuadër...

Shkencëtarja serbe trondit: Ja gjenocidi serb mbi shqiptarët

Shkencëtarja serbe ka dhënë një deklaratë mjaft të papritshme. Dubravka Stojanovic ka thënë se serbët kanë Albanofobi. Ajo...

Arrestimi i Ramush Haradinaj -ish Kreyministrit të Kosovës , nga policia Franceze duket intersant

Shkruan Avni Islami, ekspert i sigurisë Duket se e gjitha është e planifikuar dhe orkestruar nga qarqe të caktuar. Rasti i arrestimit...

GJENOCIDI SERBOMADH NË LAGJEN “DEREMËHALLË“ TË GJILANIT NGA FUNDI I VITIT 1944 DHE FILLIMI I VITIT 1945

              Shkruan: Mr. sc. Aliriza Selmani   Lagjja “ Derëmëhallë “ 1 shtrihej në...

Sa ftohtë ishte në vitin 1963 në Kosovës

Kosovarët po paralajmërohen për një dimër të acartë për sivjet. Por këto temperatura nuk i afrohen minimales së viteve të...

BE-ja përgënjeshtron Qeverinë për liberalizimin e vizave

Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek si dhe zyra e Bashkimit evropian kanë...

Rozana Radi fiton Kënga Magjike 2016

Këngëtarja Rozana Radi është shpallur fituesja e edicionit të 18-të të festivalit “Kënga Magjike”, me këngën e saj “Ma...

TEODOR PANGALLOS: JU RRËFEJ PËRNDJEKJEN E ÇAMËVE DHE MBRETIN ZOG

TEODOR PANGALLOS: JU RRËFEJ PËRNDJEKJEN E ÇAMËVE DHE MBRETIN ZOG “Gjysma e gjakut tim është shqiptar dhe jam krenar për këtë,...