Category: Sports

Gjilani rikthehet në shtëpinë e vet.

Gjilani rikthehet si vendas për të zhvilluar ndeshjen e radhës, te Gjilani do të mungoj e mbrojtësi Leotrim Bekteshi i cili pas një...

Dy skuadrat e Qytetit kualifikohen më tutje në DigitAlb Kup

Sot janë luajtur ndeshjet e Kupës së Kosovë ku në atë Kupë kanë qenë pjesmarrëse Drita dhe Gjilani. Kf Istogu 0 – 1 Fc...

Drita sfidohet nga Istogu në kuadër të rrethit të katërt të Digitalb Kupës

Drita sot do të udhëtoj drejt Istogut e cila do të zhvilloj lojën e saj në kuadër të Digitalb Kupës të rrethit të katërt. Gjatë...

Sot Gjilani do të zhvilloj lojën si musafir në kuadër të rrethit të katërt,të Digitalb Kupës së Kosovës kundër K.F. Ballkanit në Therandë.

Gjilani dje zhvilloi seancën e fundit përgaditore para ndeshjes kundër Ballkanit në kuadër të Digitalb Kupës së Kosovës.Në...

Zyrtare: Juria vendos për ditën se kur do të zhvillohet gara “Downhill” e Albin Tahirit

Gara në kategorinë e meshkujve në disiplinën “Downhill” (Lëshim i shpejtë) është anuluar për shkak të erërave të forta që...

Kosova fiton medaljen e artë në lojrat Olimpike

Akil Gjakova ka shkruar historinë. Xhudisti kosovar ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit. Ai ka rrëmbyer medaljen e...

Tottenham-Arsenal sot luhet derbi londinez

‘Wembley’ do të ‘ndizet’ mesditën e sotme, pasi do të presë derbin e Londrës, Tottenham-Arsenal, 2 skuadra që po luftojnë...

Shqipëria dhe Kosova të bashkuar si gjithmonë dhe në LOD PyeongChang 2018

Ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore ka filluar nga ora 12:00, ku të gjitha shtetet një nga një kanë kryer defilimin e...

Arsenali ia ofroi Sanchezin Realit, por Zidane i tha JO

Arsenali ia ofroi Real Madridit sulmuesin Alexis Sanchez, por trajneri Zinedine Zidane e refuzuar atë. Gazeta britanike “Daily...

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në një miqsore me Vitin

Skuadra e Gjilanit ka shenuar fitore me rezultat të pastërt 3-0, ndaj antarës së Ligës së Parë, Vitisë. Golashenuesit për Gjilanin...