Lajme

Moti mbi vendin tonë

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Në fushat barike pritet të ketë luhatje të ndjeshme, duke ndikuar në ndryshimin e kushteve meteorologjike.

Vranësirat do të fuqizohen gjatë ditës dhe vende-vende do të krijojnë kushte për reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë me shpejtësi maksimale deri 11m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close