Lajme

EKSKLUZIVE: Flet Fidan Gërbeshi pasi rezultoj pozitiv me Covid-19, tregon si është gjendja e tij

Fidan Gërbeshi i skuadrës së DRITËS ka rezultuar pozitiv me koronavirus para ndeshjes me Inter d’Escaldes, duke rritur shqetësimin tek ekipi gjilanas shkruan Radio Star.

Fidan Gërbeshi i cili ka udhëtuar drejt Zvicrës për të zhvilluar ndeshjet në rrethin e parë për kualifike në Champions League.

Radio Star ka kontaktuar lojtarin Gërbeshi dhe është pyetur rreth shëndetit të tij, futbollisti thotë se unë jam shumë mirë me shëndet për momentin dhe nuk kam asnjë simtomë të vetëm.

Gërbeshi pasi rezultoj pozitiv në Zvicër ndodhet në izolim bashkë me lojtarin tjetër Bujar Shabanin.

Fidan Gërbeshi para nisjes për në Nyon të Zvicrës, ka kryer testin për covid-19 dhe ka rezultuar negativ, Gërbrshi nuk e kupton se nga e ka marrë virusin duke qenë se ka respektuar të gjitha masat./RadioStar/

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close