Lajme

Covid-19 në Kosovë: 617 të vdekur dhe 1 674 raste aktive

Ka vazhduar edhe gjatë ditëve të kaluara rënia e numrit të rasteve aktive me Koronavirus në Kosovë.

Kjo pasi numri i të shëruarve ka qene vazhdimisht më i lartë se numri i të infekturve me COVID-19.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publik (IKSHPK), numri i rasteve aktive me COVID-19 është 1.674.

Deri tani betejën me Koronavirus e kanë humbur 617 persona.

Show More

Related Articles

Back to top button
Close
Close