Archives post

Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan, zonjën Besa Baftiu e falenderojmë për angazhimin e gjertanishëm në këtë Qendër.

Kryesia e Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan, shprehë keqardhje për dorëheqjen e kryetares së deritanishme të Qendrës,...

Kryetarja e këshillit në nivel komunal Drita Kallaba perkrah fuqishëm iniciativen këshillit te prinderve të shkolles “Selami Hallaqi”

Kryetarja e këshillit në nivel komunal Drita Kallaba perkrah fuqishëm iniciativen këshillit te prinderve të shkolles “Selami...

Mbyllet kompania belge që kishte eksportuar mish të prishur në Kosovë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në Kosovë kishte njoftuar atë Federale për Sigurimin e Rrjetit Ushqimor të Belgjikës për...

Bac, as emrin s’po ta dimë!

DHE U ÇUAN I madh e i vogël, siç e do zakoni i rrjeteve sociale, ta kujtojnë në 20-vjetorin e rënies familjen e cila u flijua, me...

Populli nuk është i dëshpëruar por është i brengosur me situatën rreth Lëvizjes

Sot, nën drejtimin e kryetarit, Albin Kurti, ushtruesit të detyrës së sekretarit organizativ, Ismajl Kurteshit dhe koordinatorit për...

Dhjetra aksidente për 24 orë, një i vdekur

Nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës është bërë e ditur se vetëm gjatë ditës së premtë si pasojë e aksidenteve kanë...

Besa Baftiu jep dorheqje nga te gjitha pozitat në Vetevendosje!

Besa Baftiu jep dorheqje nga te gjitha pozitat në Vetevendosje! Të dashur anëtarë dhe aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! –...

Luftimi i dhunës ndaj grave duhet të prioritizohet nëpër Kuvende Komunale

Luftimi i dhunës ndaj grave duhet të prioritizohet nëpër Kuvende Komunale Me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas,...

Nëse nuk luftohet korrupsioni, liberalizimi i vizave do të shtyhet edhe për kaq vite

Andrew Russell, përfaqësues i përhershëm i UNDP-së dhe njëherësh koordinator zhvillimor i OKB-së në Kosovë, ka deklaruar se...

Moti mbi vendin tonë

Gjatë ditës se sotme në gjithë vendin do të mbajë mot i nxehtë. Temperatura do të sillet nga minimalja prej 0 gradë Celsius deri...