Archives post

Lutfi Haziri : Kur jam arrestuar në vitet e ’90-a

Kur jam arrestuar në vitet e ’90-a, policia e Serbisë ma kanë fut thesin e zi në kokë për 72 orë, madje në prezencë të vajzës...

Si në Bosnje në vitin 1991, u mblodhën edhe në Kosovë për ta rrënuar shtetin nga brenda

Sot, 120 përfaqësues të 10 komunave me shumicë serbe u mblodhën në veri të Mitrovicës, në një takim që i përngjante një...

Ja si po rregullohet tereni në Stadiumin e Qytetit në Gjilan (FOTO)

Ngarkesat e mëdha që ka patur Stadiumi i Qytetit në Gjilan ka bërë që edhe tereni i këtij impianti të dëmtohej, teksa të...

Ekskluzive: Aeroplanët ushtarakë të Serbisë fluturojnë afër GjilanitEkskluzive: Aeroplanët ushtarakë të Serbisë fluturojnë afër Gjilanit

 Disa aeroplanë ushtarak të Serbisë sot kanë kaluar mbi...

Dorëzohet interpelanca për korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucionet dhe zyrtarët e lartë në Republikën e Kosovës

Dorëzohet interpelanca për korrupsionin dhe krimin e organizuar në institucionet dhe zyrtarët e lartë në Republikën e Kosovës Sot...

Lutfi Haziri : Sot përkujtojmë Dëshmorin e Kombit veprën heroike të Agim Rashiti

Sot përkujtojmë Dëshmorin e Kombit veprën heroike të tij Agim Rashiti, I cili u kryengritë në fund të viteve 80-ta kohën kur...

Korrupsioni si kusht për viza, goxha i pa kalueshëm

“Kështu që nuk do të merret aq lehtë ky liberalizim” Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsion Shaip Havolli tha sot se...

Për 24 orë mbi 1 mijë tiketa dënimi

Vetëm dje kanë ndodhur 32 aksidente komunikacioni Policia e Kosovës vetëm gjatë ditës së djeshme ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 73...

KEDS-së njoftim për banorët e Gjilanit

Gjilan Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje...

Arrestohet pasi sulmon vëllanë, gruan e vëllait dhe fëmijën e tyre

Ismet Hashani, zëdhënës i Policisë së Kosovës (PK), në Drejtorinë Rajonale në Gjilan ka bërë me dije se më 27 mars 2018, rreth...