Archives post

REAGIM ME RASTIN E FESTIMIT TË HALLOWENI-t

Më habisin reagimet e disa prindërve për festimet e Halloween-it nëpër shkolla nga fëmijët e tyre. Le që një pjesë e tyre as nuk...

Arta Haziri-Nuhiu: Gara për bursë ka qenë e fortë, sepse kemi studentë të zot nga Gjilani

Në Seancën X me radhë ne KK- Gjilanit ne piken e rendit të ditës ne piken 2.7 Theksova: E vlerësojmë lart punën e Komisionit për...

HALLOWEEN NJË “FESTE” JASHTË KORNIZAVE NJERËZORE

Lind pyetja : “Si ka mundësi që tek ne pa asnjë të drejtë, institucionet arsimore e sidomos ato parashkollore e shëndërrojnë në...

Feronikeli vazhdon të kryesojë tabelën, ngjiten Gjilani dhe Ballkani (FOTO)

Feronikeli ka vazhduar me fitore, derisa në kuadër të javës së 13-të e mposhti Drenicën në shtëpi me rezultat 2-1, për të...

Gjilani mposht Kek-un

Gjilani ka fituar ndaj Kek-ut me rezultat 2-0 në Gjilan. Gjilanasve iu majftuan dy gola të cilët u shënuan nga Perez dhe Hysaj, për...

Haziri thotë se ndërtimi i rrugës “Mulla Idrizi” do të jetë model i investimeve

Ndërtimi i rrugës “Mulla Idrizi” do të jetë model i investimeve në infrastukruën publike, ka thënë kryetari i Gjilanit, Lutfi...

Nisin punimet në rrugën e Dazhnicës

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati dhe bashkëpunëtorët e tij, kanë bërë inagurimin e fillimit të punimeve në...

Gjilani përfiton edhe 1 milion e 450 mijë euro për ndërtimin e rrugës Verbicë e Zvegocit-Sllovi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, kanë nënshkruar...

Ismajli paralajmëron masa ndaj operatorit nëse nuk përmbushet plani dinamik i punimeve për Palestrën në Zhegër!

Shqetësimeve të këshilltarëve të Kuvendit Komunal të Gjilanit, veçanërisht të Vetëvendosjes për Palestrën e Sporteve në...

Enver Hajrullahu bën një Gjest të mirë: Shumën e fituar në kuizin “Oxygen Show” ia dedikojnë Qendrës “Pema”

Gjest i mirë: Shumën e fituar në kuizin “Oxygen Show” ia dedikojnë Qendrës “Pema” Shpërfaqin dijen e tyre nga e cila...