Archives post

HARADINAJ THOTË SE NËSE BIE QEVERIA I MERR ME VETE EDHE THAÇIN DHE VESELIN

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për mos-ndryshim kufijsh dhe për taksën ndaj...

FAMILJARËT KËRKOJNË ZBARDHJEN E AKSIDENTIT KU ISHTE PËRFSHIRË EDHE ESKORTA E AMBASADËS TURKE

Në një deklaratë të përbashkët familjarët e katër viktimave të aksidentit në Mramor, ku ishte përfshirë edhe eskorta e...

Haliti kritikon taksën 100%, tregon rrezikun se çfarë hapi mund të marrë Serbia!

Serbia mund ta padis Kosovën në Arbitrazh”, ka thënë nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Hailti Taksa mbrojtëse 100% për Serbinë dhe...

Gjilani i gatshëm për duelin kundër Ferizajit

Gjilani sot me fillim nga ora 13:00 e pret në shtëpi skuadrën e Ferizajit me ndeshjen e cila është e vlefshme për javën e 17-të në...

Moti mbi vendin tonë

Për sot do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë prej -5 deri në 6°C.

Gjilan, aktakuzë ndaj personit që kërcënoi gruan

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi me inicialet V.Z. për shkak të...

Haziri dhe komandanti i KFOR-it amerikan në Kosovë dakordohen për bashkëpunim të plotë në projekte të përbashkëta

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur në një takim pune komandantin e ri të KFOR-it amerikan në Kosovë, Roy J....

Reperi gjilanas Blleki nxori në shitje albumin e parë “Blleklist”

Blleki ka nxjerr në shitje albumin e parë në karrierë.
 “Blleklist”, titullohet ky projekt muzikor, i cili përmban...

Rënie rekorde e papunësisë në Gjermani

Papunësia në Gjermani ka rënë në 2,186 milionë persona në muajin nëntor, niveli më i ulët që nga koha kur Agjencia Federale e...

LDK thërret tryezë të partive politike

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti në një konferencë për media ka bërë të ditur se partia e tij do të thërras...