Archives post

Vetëvendosje në Gjilan: Seanca e fundit e cila u mbajtë, u përcoll me parregullësi dhe shkeljesh esenciale të ligjit për vetëqeverisje

Sot, në zyret e Lëvizjees Vetëvendosje! në Gjilan, u mbajtë konferencë për media, si pasojë e zhvillimeve në seancën e para dy...

Liberalizimi i vizave, çka nëse nuk ndodhë?

Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Europian, Igor Sholtes, para disa ditësh ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me...

AGK KËRKON NDËSHKIMIN E DHUNËS NDAJ GAZETARËVE

Mosndëshkimi i krimeve ndaj gazetarëve ka efekte negative të shumta në punën e gazetarëve dhe në mjedisin se ku ata punojnë....

Haziri-Nuhiu: Krenar me suksesin e të rinjëve tanë nëpër botë

Sot në Kuvendit Komunal në Gjilan, i bëri vizitë Deniza Miftari, gjilanasja 23 vjeçare e cila ka arritur të bëhet asambleistja e...

Hapet zyra e policisë në Stacionin e Autobusëve në Gjilan, konfirmohen edhe investimet tjera në të ardhmen

Në kuadër të bashkëpunimit që ka Komuna e Gjilanit me Policinë e Kosovës, sot në Ndërmarrjen Komunale “Stacioni i Autobusëve”...

Katër raste të posedimit të drogave në Gjilan, njëri prej tyre në fakultet

Katër raste të posedimit të substancave narkotike janë regjistruar dje në rajonin e Gjilanit. Që të katër personat janë arrestuar...

VONOHEN LIGJET E TRANSFORMIMIT TË MISIONIT TË FSK-SË

Pavarësisht paralajmërimeve se këtë vit do të miratohen ligjet për ushtrinë e Kosovës, kjo rrezikon të mos ndodhë për shkak të...

Policia e Kosovës konfirmon hetimet për kompaninë që po ofron punësim në Gjermani

Policia e Kosovës ka filluar hetimet për kompaninë “B.S.B. Aviation” nga Prizreni, e cila në bashkëpunim në bashkëpunim me...

Bllokohet rruga Kaçanik – Hani i Elezit

Sot bllokohet rruga nacionale në dy intervale Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për medie ka njoftuar se sot do të...

“Luajtja me fatin e një popullate të robëruar” Preshevë!

Valon Jashari, Ma.sc. Historisë, Ish-veteran i UÇPMB-së, dhe ish-Kryetar i “Lëvizjes së Lirisë”, Lëvizje që vepron në...