Archives post

Liberalizimi nuk do të ndodhë para vitit 2020, fajtorë institucionet vendore e jo BE-ja

Liberalizimi i vizave për Kosovën mund të ndodhë në vitin 2020 ose edhe pak më herët. Kështu ka deklaruar gjatë vizitës që ka...

22 DEPUTETË TË PE-SË I BËJNË THIRRJE BE-SË T’U HIQEN VIZAT KOSOVARËVE

Duke e njohur rëndësinë e dhënies së liberalizimit të vizave për Kosovën, 22 anëtarë të Parlamentit Evropian nga grupe politike...

Policia po punon intensivisht në zbardhjen e rastit të vjedhjes në Grncar të Kllokotit

Referuar rastit të cilit është publikuar në media nga DRP-Gjilan, të raportuar me datë 03.12.2018 rreth orës 15:30, (në objekt...

PËR 24 ORË DY PERSONA HUMBËN JETËN NË AKSIDENT TRAFIKU

Vetëm në 24 orët e fundit, në tërë Kosovën kanë ndodhur 42 aksidente, ku për pasojë kanë humbur jetën dy persona. Gjatë ditës...

Nesër është ditë zie në Kosovë

Dita e mërkurë me kërkesë të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur ditë zie. Kjo në nderim të ish-presidentit...

Pas dështimit për vizat, LDK kërkon dorëheqje dhe seancë të jashtëzakonshme parlamentare!

Kryeministri i sotëm dhe zëvendësi i tij Limaj dikur pengonin me dhunë e intriga përmbushjen e kritereve për liberalizim të vizave....

Ministria edhe tetë muaj pas nënshkrimit të kontratave nuk arrin t’i sjellë barnat në spitale

Ndonëse Ministria e Shëndetësisë nënshkruan kontrata me operatorët ekonomikë për furnizim me produkte farmaceutike, edhe pas...

Konfirmohet, ushtria më 14 dhjetor

Ushtria e Kosovës do të votohet në seancën e 14 dhjetorit të këtij viti në Kuvend. Lajmin dje e konfirmoi Kryesia e legjislativit,...

Taksa prej 100 për qind nuk vlen për donacione, Qeveria e Kosovës publikon listën e mallrave që kanë hyrë në Kosovë nga Serbia

Qeveria e Kosovës ka publikuar listën e donacioneve që kanë hyrë në Kosovë nga Serbia, pa asnjë pengesë, pas aplikimit të takës...

Pikëllim kombëtar për liberalizimin e vizave më 2020

Pas dështimit në UNESKO para një kohe të gjatë, dështimit në INTERPOL para një kohe të shkurtër dhe lajmit dëshpërues para pak...