Archives post

Personi që kërkoi ndihmë në QKUK është vëllai i këngëtarit të njohur shqiptar

Në internet ka qarkulluar sonte një video ku shihej një person i moshuar teksa kërkonte ndihmë në Emergjencën e QKUK-së në...

Basri Sejdiu shkon në Emergjencë pas pamjeve të të moshuarit, jep një mesazh!

Drejtori i SHSKUK-së Basri Sejdiu, me tu publikuar video e të moshuarit nga Klinika Emergjente, ka reguar menjëherë duke inspektuar nga...

Muhamed Aliu fitues i Çmimit Blerës të Galerisë në “Peneli i Flakës 2019”

Në Galerinë e Arteve në Gjilan është hapur sonte ekspozita e arteve pamore “Peneli i Flakës”, si njëra ndër katër shtyllat...

Banka Botërore: Kosova me rritjen ekonomike më të madhe në rajon

Rritja ekonomike në Kosovë këtë vit dhe në dy vitet e ardhshme, pritet të arrijë në 4.5 për qind, thuhet në raportin e fundit...

Haziri: Heronjtë na mësuan se si duhet të fitohet liria, ne duhet të mësojmë se di ruhet paqja

Akademia e Flakës ka hapur sonte zyrtarisht manifestimin kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili sivjet i kushtohet...

Përlepnica fshat i lashtë ilir – Perla e Kosovës ‘Harrnica’ – Etimologji.

Fshati Përlepnicë ndodhet rreth 7 km nga qendra komunale, e Gjilanit, dhe vetëm 2 km me Bujanocin dhe Kosovën Lindore. Përlepnica ka...

Ndryshimi stilit të jetesës në mënyrën më të mirë të të ushqyerit

Shkenca moderne tani pajtohet se në mesin e të gjithë faktorëve të jetesës, asnjë faktor i vetëm nuk është më i rëndësishëm...

Haziri nderon me mirënjohje 20 pjesëtarë të FSK të shkolluar jashtë vendit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka nderuar me mirënjohje 20 pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës nga...

Dënohen me burgim dhe gjobë, për veprën vjedhje të rëndë në tentativë

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve D. B., B. M. dhe B. D., duke i shqiptuar secilit veç e veç...

Gjilani zyrtarizon Njësitin për implementimin e impiantin, kosto 30 milionë euro

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në bashkëpunim me Kompaninë Regjionale të Ujit “Hidromorava”, kanë bërë sot...