Archives post

‘Shërbimi përdhunues i Kosovës’ – tifozët e Dritës me baner pas rastit të abuzimit seksual në Drenas

Ditëve të fundit, ka bërë bujë rasti i abuzimit seksual të të miturës në Drenas nga profesori dhe një polic. E mitura në fjalë...

Vëllaznimi eleminon Dritën

Skuadra e Dritës është eliminuar në 1/4 së finales të DigitAlb Kupës së Kosovës, pasi është mposhtur nga skuadra e Vëllaznimit...

GJYKATA VENDOS PËR PJESËTARIN E FSK- SË, I DYSHUAR PËR KEQTRAJTIM SEKSUAL NDAJ 15 VJEÇARES

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit M. S. Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të...

E aksidentuara në Prishtinë humb foshnjën nga aksidenti

Goditja nga kamioneta ditën e djeshme në Prishtinë i ka kushtuar me humbje të foshnjës viktimës e cila ishte shtatzënë. Sipas...

Rikthehen reshjet e borës në Kosovë

Ditëve të fundjavës vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe rrymave të ngrohta ajrore që shtrihen...

DACI: EKIPI PËR DIALOG DUKET SI NË KOHËN E FISEVE

Ani pse e konsideron veprim të mirë formimin e ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, kryetari i Akademisë së Shkencave të...

Gjatë janarit në dy komunat e Anamoravës, asnjë gjobë për ndotësit e mjedisit nga inspektorët mjedisor

Organizata Let’s Do It ka vazhduar monitorimin e zbatimit të Udhëzimit Administrativ për Gjoba Mandatore nga inspektorët komunal...

Në Gjakovë për fitore dhe trofe, për qytet dhe krenari

Kampioni në fuqi Fc.Drita do të udhëtojë sot për në Gjakovë, ku e pret përballja çerekfinaliste në kuadër të Digitalb Kupës...

PUNËTORËT E SHËRBIMIT KORREKTUES NESËR NË PROTESTË

Të pakënaqur me koeficientin e pagave janë shprehur edhe punëtorët e Qendrës Korrektuese në Dubravë. Të pakënaqur me koeficientin...