Archives post

Haziri: Lamtumirë nip!

Iu dha lamtumira e fundit Ramadan Jasharit, infermierit të Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit. Miqtë dhe kolegët e tij lajmin e...

Lajmrohen në Kosovë 4 raste të virusit AH1N1

Në Kosovë katër raste të virusit AH1N1 apo siç njihet ndryshe si gripi I derrave janë lajmruar në Klinikën Infektive në QKUK,...

Drita-Gjilani: Krahasim statistikash këtë sezon

Drita dhe Gjilani takohen këtë fundjavë, në atë që njihet si derbi më i flaktë lokal në Kosovë.Pa marrë parasysh se në çfarë...

Prokuroria jep detaje për vetëvrasjen e të riut në Gjilan

Prokuroria Themelore e Gjilanit i ka dhënë detaje lidhur me vetëvrasjen e një 25-vjeçari, i cili është gjetur sot pa shenja jete në...

Prokuroria në Gjilan brenda javës ka ndaluar 9 persona të dyshuar

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë javës së kaluar, ka ndaluar 9 (nëntë) persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve,...

Alpinistja gjilanase, Uta Ibrahimi, ambasadorja e parë e kompanisë Bight Gear

Bight Gear, kompania e njohur për veshmbathje kualitative për ekspedita, kanë zgjedhur ambasadoren e tyre të parë. Ura Ibrahimi...

Ismaili: LDK-ja ka shkatërruar sistemin shëndetësor për 10 vjet

LDK, e cila ka shkatërruar sistemin shëndetësor për 10 vjet me radhë dhe e ka varfëruar qytetarin, sot flet për kolaps në këtë...

Vetëvritet një person në Gjilan

Një person është vetëvrarë në Gjilan. Rastin e ka konfirmuar për Radio Star, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet...

Ardian Nuhiu, trajner i Dritës

Ndihmës trajneri, Ardian Nuhiu do të drejtoj Dritën deri në fund të sezonit. Kampionët në fuqi të Superligës do të drejtohen nga...

MAShT shumë shpejtë me vendim për zëvendësimin e orëve të humbura

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me drejtorët e Drejtorive Komunale të Arsimit (DKA),...