Archives post

Nga kjo datë lojërat e fatit janë ilegale

Më 10 maj hyn në fuqi Ligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit, Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë opinionin dhe...

Poetja Sadete Tërnava-Osmani fituese e çmimit “Muza e Agimit”

Ora e Madhe Letrare “Muza e Agimit”, ka qenë aktiviteti i radhës që është organizuar sot, në kuadër të Manifestimit “Ditët e...

Intelektualët: Lamtumirë të thotë i gjithë qyteti , lamtumirë të thonë Intelektualët

Përmes një postimi në Facebook, Tifogrupi Intelektualët kanë shprehur ngushëllime Familjes Bunjaku, si dhe dhimbja për Rinorin...

Gjilani po vijon përgaditjet anti-Flamurtari

Ky vikend sjellë përballjen mes Gjilanit dhe Flamurtarit, sfidë e vlefëshme për vijushmërinë e skuadrës së Gjilanit dhe për...

Haziri: Thellësisht i tronditur nga lajmi për vdekjen e Rinorit.

Kryetari i Komunës së Gjilanit z. Lutfi Haziri, përmes një postimi në Facebook, thotë se është thellësisht i tronditur nga lajmi...

USAID e vlerëson Gjilanin kampion për transparencë për vitin 2018

Programi i USAID-it, Komunat Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse (USAID TEAM), ka prezantuar sot rezultatet e gradimit dhe...

Vrasje në fshatin Sodovinë e Qerkezve, komuna Viti

Prokuroria Themelore në Gjilan, ju njofton se sot, më 2 maj 2019, rreth orës 09:30 minuta, në fshatin Sodovinë e Qerkezve, komuna...

Haradinaj: Kosovë, urime liberalizimi i vizave!

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë sot se Gjermania është pro që të liberalizohen vizat për Kosovën. Ai ka thënë se e ka...

Letër e hapur deputetit Frashër Krasniqit

Në parim nuk ju përgjigjem provokimeve derisa ato nuk teprohet si në rastin e serisë së provokimeve nga Frashër Krasniqi, sepse...

Babai i 17-vjeçarit të ndjerë, me dedikim prekës “Ti po fle”

Babai i 17-vjeçarit nga Kosova, Rinor Bunjaku, që humbi jetën të premten e shkuar në Oberglatt të Cyrihut në Zvicër ku u gjet në...