Archives post

GJILANASJA E MICROSOFTIT, INXHINIERE E DALLUAR NË LUGINËN E SILIKONIT

Teuta Hyseni nga Gjilani ka ligjëruar këtë muaj në një ngjarje të madhe të teknologjisë në Shtetet e Bashkuara. Ajo foli për të...

Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Prishtinë – Gjilan

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, përkatësisht në fshatin Bresalc, ku janë përfshirë dy...

Arbër Ismajli falenderon qytetarët për mbështetje të parezervë !

Të nderuar miq, E ndjej shumë të nevojshme dhe etike të ju falënderoj shumë për mbështetjen e parezervë në disa sondazhe të...

Gjermania do të njohë patentat e lëshuara nga Shqipëria dhe Kosova

Gjermania do të njohe patentat e lëshuara nga Shqipëria, por edhe Kosova. Emigrantët shqiptarë në këtë vend kanë kohë që presin...

Gjilan: Një avokat përmes mashtrimit mori nga klientja 10 mijë euro- ngrihet aktakuzë ndaj tij

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, sot, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit I.R., për shkak të veprës...

Komuna e Gjilanit shpall të hapur propozimet për çmimin letrar Beqir Musliu

Mbështetur në Rregulloren e Kuvendit komunal të Gjilanit , për dhënien e titujve të nderit, Çmimeve si dhe Mirënjohjeve...

Kërcënohen gazetarët e Plus Televizion, Policia nis hetimet

Policia e Kosovës, në raportin zyrtarë të saj ka njoftuar se gazetari i këtij mediumi, Irfan Maliqi është kërcënuar nga dy profile...

“SUPER VEZHGUESIT” E FFK-s !!

NE NDESHJEN KF-GJILANI-KF-FLAMURTARI,PASKA PATUR EDHE SUPER VEZHGUES,KJO TREGON ME SE MIRI SE SI FFK E “PERFORCON” STAFIN E VET KUR...

“Shtëpia e re” e Dritës po shkon drejt finalizimit

Projekti për ndërtimin e fushës ndihmës së FC Dritës është drejt finalizimit. Aktualisht kanë përfunduar rrethojat e stadiumit,...

Vitia njëra ndër tre komunat më të mira për bizneset, Gjilani e Kamenica as në top-dhjetëshe

Është prezantuar raporti “Indeksi i konkurrueshmërisë së komunave” ku janë prezantuar gjetjet e anketës me 3350 biznese nga 38...