Archives post

Dogana konfiskoi rreth 1 milion euro mallra të falsifikuara

Nën dyshimin për falsifikim të mallrave dhe markave tregtare, Dogana e Kosovës, vetëm në katër muajt e parë të këtij viti, ka...

Hyn në fuqi ligji për lojërat e fatit, mbyllen dhjetëra kompani

Afaristët që operojnë në tregun e Kosovës përmes lojërave të fatit nga kjo e premte mund të ndiqen penalisht. Ligji për ndalimin...

Për katër muaj 32 të vdekur, mbi 2500 të lënduar

Kahreman Shoshi, 75 vjeçar, u godit për vdekje nga një veturë mbrëmë në qytetin e Pejës. Shoferi që dyshohet se ka shkaktuar...

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron reshje të mëdha për të martën

Në Kosovë, të martën mundet të ketë vërshime për shkak të reshurave të mëdha që pritet të përfshijnë vendin. Kështu thuhet...