Archives post

Haziri: Abdullah Tahirin po e kthejmë në bronz për ta vendosur simbolikisht aty ku iu ndalua veprimtaria e tij

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur sot akademi përkujtimore në shënim të...

Blejë një pikturë – ndihmo Yllka Letin, për shërimin e saj të kushtueshëm

Është vetëm 13 vjeçare dhe ka dy muaj që ka filluar të merret me artin. Ajo po bënë piktura me pika. Ato po i shet me çmime të...

Lutfi Haziri bashkë me djalin e Abdullah Tahirit, e vendosën gurthemelin e shtatores së kolosit të kombit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me djalin e heroit, familjen, përfaqësuesit e institucioneve dhe pjesëmarrës...

VV nderon Abdullah Tahirin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Gjilan Nevzad Isufi, i shoqëruar nga deputeti Shemsi Syla, asambleistë, anëtarë të kryesisë...

Kërkohet paraburgim ndaj 5 personave, të cilët dyshohen për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave narkotike

Prokuroria Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme, më 18 maj 2019, rreth orës 20:30 minuta, ka ndaluar 5 persona, në mesin e...

Komandanti im, ti na mësove si duhet liria

Shkruan Izmi Zeka Komandant neve të gjallëve mos na merr për të madhe. Jemi krijesa njerëzore.Mund edhe të gabojmë. Mund edhe të...

Gjilani nis aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit, Abdullah Tahiri

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të...

Arbër Ismajli: Masakra në Burgun e Dubravës, do të mbetet gjatë në historinë e kombit tonë, si kujtim i dhimshëm i një orkestrimi makabër e barbarë të regjimit të Millosheviqit!

Kujtimi për ata të cilët u flijuan në dobi të atdheut është nderë dhe obligim institucional, e shoqëror! Masakra në Burgun e...