Archives post

Shumë vjet jam me lagjen “Arbëria”, na lidhin shumë projekte

Lagjja “Arbëria” është shtëpia ime e dytë. Jam këtu tani e shumë vjet, shpesh e duke kryer punë. Jam i familjarizuar me...

AAK-PSD: Arbëria e Velekinca e thonë hapur përfundimisht kemi alternativë

Fokusi i koalicionit AAK-PSD në mandatin e ardhshëm katër vjeçarë, do të jetë zhvillimi ekonomik, por për të ndodh kjo, Kosova...

Përlepnica e ndryshimeve të mëdha historike, të dielën voton për ndryshim

Përkrahës të Lëvizjes VETËVENDOSJE! e banorë të tjerë të fshatit Përlepnicë janë tubuar të gjithë së bashku për tu...

Bresalci u çu n’këmbë për fitoren plebishitare të Vjosa Osmanit dhe kandidatëve të LDK nga Gjilani

Bresalci me Poneshin dhe Malësinë, janë bërë bashkë në mbrëmjen e të mërkurës në mbështetjen e madhe për garën e 6 tetorit...

NDALOHEN DY PERSONA NË GJILAN, DYSHOHET SE KANOSËN TRE PERSONA PËR VOTË

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ndaluar dy (2) persona të dyshuar në kohëzgjatje prej 48 orësh,...

E kemi dëshmuar se i mbajmë premtimet

E kemi dëshmuar se i mbajmë premtimet, prandaj Verbica e Zhegocit është rreshtuar përkrah konceptit shtet 100%, dhe përkrah Ramush...

Gjilani dhe “Jetimat e Ballkanit” nesër do të inaugurojnë 20 shtëpi për familjet në nevojë

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe Komuna e Gjilanit do të inaugurojnë nesër 20 shtëpi për familjet në nevojë në...

Edhe Livoçi i Epërm konfirmoi besimin e madh për Vjosa Osmanin dhe kandidaët nga Gjilani

Livoçi i Epërm ka organizuar të mërkurën tubim madhështor, duke mirëpritur dhe shprehur besimin e madh për pesëshen e kandidatëve...

Lagja e Jabuqve dhe Livoçi i Epërm po bëhen me infrastrukturë moderne

Sot, Drejtori i Shërbimeve Publike, Naser Korça me bashkëpunëtorë, inauguruan fillimin e punimeve të rrugëve të Lagjës Jabuqë dhe...

Policia jep detaje rreth aksidentit në fshatin Dobërçan

Një person është lënduar si pasojë e një aksidenti mes një veture dhe një traktori në fshatin Dobërçan, sot rreth orës 16:40....