Category: Lajme

Gratë kërkojnë përfaqësim të barabartë edhe në këshillat lokalë

Në një takim të grave në Gjilan, të organizuar nga Zyra për Barazi Gjinore, pavarësisht se pjesëmarrja nuk ishte e kënaqshme, iu...

KVRL dhe bashkëatdhetarja DJ Meri-n(Merita)ka mar një iniciativë për të grumbulluar-shperndare veshëmbathje për familjet në nevojë!

Te nderuar Po ju prezentojme me DJ Meri-n (Merita), Meri jeton dhe vepron ne Suedi mirepo keto dite gjendet ne Kosove ne qytetin e bukur te...

Kjo është gjoba për tejkalim të shpejtësisë

Tejkalimi i shpejtësisë! Shoferi i automjetit lëvizë me shpejtësi 304 km/h në Autoudhën “Dr. Ibrahim Rugova” në zonën ku...

Caktohet masa e paraburgimit për posedim të narkotikëve

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30...

Pensionohet aktori i njohur Ramadan Kurti!

Sot, aktori i Teatrit të Qytetit të Gjilanit, Ramadan Kurti, feston ditëlindjen e tij të 65-të! Teatri ynë, bashkë stafin e...

Qemajl Mustafa: Para sysh na del një botë tjetër. Bota e çiltërsisë së Dullës, guximi për ta thënë pa vonesë dhe pa hezitim atë që e mendonte!

Sot, ishin masive dhe të mira homazhet në Qendrën memoriale në Gjilan me rastin e 20 vjetorit të rënies së komandantit të ZOK...

Përshkak paknaqësive në zgjedhje e LDK-së në Perlepnicë kryetari i forumit rinor Besfort Fazliu jep dorhëqje!

DEKLARATË: Dje me date 19.05.2019 Janë mbajtur zgjedhjet e Ldk-së Në Fshatin Përlepnicë . Unë isha kandidat për kryetar të kësaj...

“Sofra e Ramazanit”, bënë bashkë çdo vit qytetarët e Kamenicës

Rrugët e qytetit të Kamenicës mbrëmë kanë qenë të mbushura me qindra agjërues, të cilët u mblodhën për të bërë iftar së...

Haziri: Abdullah Tahirin po e kthejmë në bronz për ta vendosur simbolikisht aty ku iu ndalua veprimtaria e tij

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është mbajtur sot akademi përkujtimore në shënim të...

Blejë një pikturë – ndihmo Yllka Letin, për shërimin e saj të kushtueshëm

Është vetëm 13 vjeçare dhe ka dy muaj që ka filluar të merret me artin. Ajo po bënë piktura me pika. Ato po i shet me çmime të...