Category: Lajme

Gjilani, MPB dhe UNDP nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi për angazhimin e komunitetit në parandalimin e radikalizimit

Komuna e Gjilanit ka nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Punëve të Brenshme dhe Programin e Kombeve të...

Nxënësit e shkollës së Bujqësisë në Gjilan me aktivitete të ngjeshura në kuadër të punës praktike

Nxënësit e shkollës së mesme të Agrobiznesit “Arbëria”, gjatë muajit mars kanë realizuar dhjetëra aktivitete në kuadër të...

Lutfi Haziri: Veprimtari Ilir Mustafa mund të cilësohet si ambasador i Kosovës në Francë për dy dekada

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Mustafa, me rastin e ndarjes nga jeta të...

Haziri: Ilir Mustafa ka qenë kumbar i integrimit të komunave të Kosovës në Këshillin e Europës

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të mërkurën është mbajtur një mbledhje komemorative me rastin...

Hungarezët ofrojnë përvojën e tyre në kultivimin e vishnjës për fermerët e Gjilanit

Drejtori për Bujqësi, Ramiz Ramadani, ka thënë se Gjilani ofron kushte të mira për pemëtari, por ende nuk i plotëson as nevojat e...

Kuvendarët e Gjilanit miratuan raportin financiar, 2016-ta viti më i suksesshëm deri tani

Kuvendi Komunal i Gjilanit, të enjten, në seancën e tretë për këtë vit, të kryesuar nga Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka miratuar...

Prifest shtyn Festivalin për në Korrik

Festivali më i madh në vend dhe njëherit ngjarja më e rëndësishme e industrisë së filmit në Kosovë – Prishtina...

Lutfi Haziri: E përjkujtojmë me krenari veprën e madhe heroike të Agim Rashitit

Gjilan, 27 mars 2017 – Në vigjilje të 28-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit Agim Rashiti, kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri me...

Gjilani vazhdon me rrënimin e objekteve pa leje, zero tolerancë ndaj ndërtuesve ilegal

Gjilan, 27 mars 2017 – Inspeksioni i ndërtimit në kuadër të Drejtorisë së Urbanizmit në Gjilan, ka vazhduar me aksionin për...

Gjilani prezanton shembullin e transparencës dhe llogaridhënies në Zagreb

Gjilan, 28 mars 2017 – Një delegacion i Komunës së Gjilanit, në përbërje Rexhep Kadriu – nënkryetar, Valentina Bunjaku Rexhepi...