Category: Magazina

Erion Kristo: Fëmija e ka bërë shtëpinë hotel, realiteti përreth është bosh

Shpërthen Erion Kristo: Familja shqiptare është shkërmoqur, fëmija e ka bërë shtëpinë hotel, realiteti përreth është bosh....

Parashikimi i motit për 7 ditë në Qytetin tonë

Rita Ora do performoj falas kurse Dua Lipa kërkon para.

Dy këngëtaret shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora dhe Dua Lipa do të performojnë në 17 shkurt me rastin e Pavarsisë së...

Mesazhet apo Bisedat të cilat nuk duheni ti mbani kurr në telefonin tuaj.

Nëse nuk doni të merrni probleme, është mirë që të mos flisni për këto gjëra përmes mesazheve ose kompanive Tema të caktuara...

Sot në gjith botën ësht par ” Hëna e Gjakut “

Fenomeni i rrallë ku hëna shihet e kuqe, është parë sonte në shumicën e botës, pas më shumë se 150 vjetëve. Fenomeni i njohur...

Pija më e shëndetshme për djegien e yndyrnave

Mund të keni dëgjuar për shumë receta të humbjes së peshës, por kjo është ndoshta më e shëndetshmja për të gjithë. Yndyra e...

Imet Rrahmani ndihet krenar me mbështetjen e qindra mantelbardhëve të Gjilanit

Qindra mantelbardhë të komunës së Gjilanit i kanë dhënë mbështetje të fuqishme kandidatit të Lidhjes Demokratike te Kosovës për...

Të rinjtë e Kosovës protestojnë për një ambient sa më të pastër

Green Art Center-Prishtina, zyra në Gjilan, të hënën ka organizuar aktivitete për të shënuar Ditën Botërore të Mjedisit. Këto...

Njoftim

Njoftim Qytetar të nderuar të komunës së Gjilanit ,Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Gjilan të mërkurën me 7 qershor ju fton...

Shuhet pionieri i rock muzikës

Pionieri i muzikës rock, një prej anëtarëve që themeloi “The Allman Brothers Band”, ka vdekur në moshën 69-vjeçare. Allman ka...