Archives post

Grupi i të dorëhequrve të VV-së bëhet me grup parlamentar

10 deputetë të Vetëvendosjes e kanë dërguar këtë javë në administratën e Kuvendit kërkesën për krijimin e një grupi të ri...

Drejtori i Infrastrukturës e la shtatzënë punëtoren e Komunës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti e la jashtë, por ish- drejtori i tij ka krijuar një lidhje dashurie me një zyrtare të Komunës...

Milot Rashica letër emocionuse ish skuadrës së ti

Sulmuesi i talentuar nga Kosova i kushtoi më shumë se shtatë milionë euro ish-kampionëve të Gjermanisë. Ai ka shkruar një letër...

Ard Islami publikon një bisebë me Sasën ( Ardiana Matoshi )

Ajo u bë më e njohur edhe e dashur për publikun e gjitha në saje të rolit në serialin më të shikuar “O Sa Mirë”. Por duket se...

Optimizëm nga Brukseli për çështjen e Kartonit të Gjelbër

Zëvendëskryeministri Dardan Gashi ka takuar Sekretaren e Byrosë Ndërkombëtare të sigurimeve në Bruksel, Greet Floré për çështjen...

DËSHTON RRITJA E PAGËS

Ramush Haradinaj e tha me gojën e vet se rroga e një kryeministri prej 1300 euro, do ta detyronte atë ose të vjedhë, ose ta mashtrojë...

Ky është prindi Kosovar që tërhoqi vëmendjen në Prishtinë

Samanta dhe Ermal Fejzullahu do të sjellin së shpejti një këng.

Samanta ka paralajmruar se së shpejti do sjell në treg bashkpunimin e radhës me këngëtarin e njohur Ermal Fejzullahu me kët...

Lajm i madhë tifozët e Arsenalit

Mesfushori i njohur Mesut Ozil ka vazhduar kontratën me Arsenalin. Me tej zyrtarët e Arsenalit kan theksuar duke thën : Ne jemi të...

Zbulohet shuma sa do të kushtojë Galaxy S9 dhe S9 +

Galaxy S9 + është telefoni që do t’ju japë eksperiencën më të mirë S9 pasi që vjen me hapësirën më të madhe të punës,...