Archives post

Apel për ndihmë

Amari Arlind Leka nga Gjilani ka lind me 29.12.2017 dhe gjindet ne inkupator dializor. Ju ftoj te mbeshtetni kete iniciativ per femiun e...

Sulmohet gazetari Kosovarë përmes një postimi në Facebook

Gazetar i Kosovës është sulmuar nga një faqe e Facebook-ut ku atë e quajn UDB-ash si dhe pjell e keqe e serbis si dhe në postimin e...

Autoritetet e Kosovës nuk dorëzojnë dokumentacionin lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç

Prokurori i Kosovës Aleksander Ljumezi tha sot se ka prova për vrasjen e Ivanoviç: Prokuroria për Krimin e Organizuar njoftoi sot se...

“BE-FIT” – Fitness Center vjen me një ofertë të qmendur?

Oferta vlen deri më 05/06/07 Shkurtë 2018 Nxito edhe ti.

KEDS përmes një komunikate tregon se a do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Gjilan

KEDS përmes një komunikate për media ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Gjilani...

Zv/ministrja Shkodra mbajti një seancë rreth informimit të suvencioneve dhe granteve

Zëvendës Ministrja e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Magbule Shkodra ka mbajtur një seancë informues për grante/subvencione në...

Me propozim të Lutfi Hazirit, Bujanoci anëtarësohet në Agjensionin Europian për Zhvillim të Demokracisë Lokale në Bruksel

Bruksel, 2 shkurt 2018 – Me propozim të anëtarit të bordit të Agjensionit Europian për Zhvillim të Demokracisë Lokale (ALDA),...

Fillon punën komisioni për akte statutare

Të rinjët Gjilanas marrin pjesë në takimin dy ditorë në Wikipedia

Komuniteti shqiptar i Wikipedias e përkrahur nga Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës, organizon dy takime dy ditore (fundjava)...

Gripi rrit rrezikun e infarktit

Kontrolli japonez po përhapet me shpejtësi të madhe dhe gati 10 milionë njerëz janë prekur nga kjo grip deri më tani. Fakti që ju...