Archives post

Ja se si mund ta instaloni plotësisht Windows 10 – krejtësisht ligjërisht

Zyrtarisht, afati i fundit për lirimin e Windows-it 10 ka pushuar së tepërmi, megjithatë, jozyrtarisht – prapë mund ta merrni...

Krasniqi triumfonë ndaj Polakut

Haxhi Krasniqi fiton duelin ndaj polakut Grafka, nis rrugëtimin drejt titullit kampion   Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi ka...

Ja ku mund ta shikoni meçin e Haxhi Krasniqit

Të drejtat televizive për transmetimin e meçit Krasniqi – Grafka, për Kosovë dhe Shqipëri, i ka fituar Digitalb. Meçi i boksierit...

Apel për ndihmë

Amari Arlind Leka nga Gjilani ka lind me 29.12.2017 dhe gjindet ne inkupator dializor. Ju ftoj te mbeshtetni kete iniciativ per femiun e...

Akuzohet Shakohoxha: Ke shitur biletat e Kombëtares që ke përfituar nga Duka

Gazetari dhe jurisiti i njohur Fation Shehu dhe komentatori Dritan Shakohoxha, janë të ftuar në emisionin “Zone e Lire”, ku po...

Personat që rrinë në shtëpi vetëm, janë më të zgjuar

Sipas një studimi shkencor, personat që preferojnë të qëndrojnë në shtëpi, në vend që të shkojnë në festa, janë më...

Provoni këtë sfidë 14 ditore dhe mund të humbisni 9 kg

Këtu do ju ofrojmë një mënyrë se si të bini nga pesha në mënyrë të thjeshtë brenda 14 ditëve. Dhe gjëja më pozitive e kësaj...

Policia ua ndalon përkohësisht vozitjen disa personav

Në një komunikatë Policia e Kosovës ka njoftuar për masat që ka ndërmarrë gjatë janarit për të rriur sigurinë rrugore. Policia...

Rita Ora Imazh i Kompanisë Gjigante

Këngëtarja shqiptare Rita Ora po korr suksese çdo ditë e më shumë. Bukuroshja ka nënshkruar kontratë me kompaninë e njohur...

VV: Akuzon Haradinaj se kur ai ja rriti pagën vetës ua rritë edhe gjyqtarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot konferencë për media ku tema kryesore ka qenë dyfishimi i pagës që kryeministri i vendit, Ramush...